Konsola do gier kluczem do utrzymania dobrej formy 100-letniej Angielki

Gry to sekret długowieczności. Potwierdza to przypadek 100-letniej Angielki, Kathleen Connell, która od kilku lat codziennie spędza kilka godzin przy konsoli Nintendo DS. Zdaniem gry Brain Training, jej mózg ma obecnie zaledwie 64 lata.

Jaki jest sekret długowieczności? Opinie są różne. Np. 118-letnia Wietnamka Nguyen Thi Tru twierdzi, że można żyć długo, jeżeli pomaga się ludziom, kocha ich oraz udziela charytatywnie. Wspomina ponadto o tym, że dwa razy dziennie zjada po miseczce ryżu i korzysta z wyhodowanych przez siebie warzyw oraz ryb z pobliskiej rzeki.

Nieco inne podejście do tego tematu prezentuje mieszkanka East Renfrewshire, Kathleen Connell, która kilka dni temu obchodziła setne urodziny. Jej zdaniem, dobrą formę pozwala jej bowiem utrzymać...częste granie w gry!

Staruszka zasiada codziennie przy konsoli Nintendo DS. Posiada zestaw dziesięciu gier, wśród których znalazły się takie tytuły jak Brain Training, Scrabble, Family Fortunes i Art Academy.

"Gram wieczorem. Robię sobie przerwę na herbatę i znowu wracam do grania na Nintendo. Ponadto, jeżeli nie ma nic w telewizorze, siadam na godzinę lub dwie i próbuję swoich sił w grze. Niestety nie mogę mówić zbyt długo. Nie wiem co bym bez niej [konsoli - red.] robiła" - powiedziała Kathleen Connell.

Seniorka otrzymała swoją pierwszą konsolę na 96 urodziny. Po jakimś czasie musiała ją wymienić, gdyż się najzwyczajniej zużyła.

"Nintendo to dla mnie wielka pomoc. To jest absolutnie niesamowite. Jeżeli jest jakiś sekret długiego życia, to na pewno jest to pozytywne myślenie i dbanie o aktywność umysłu" - twierdzi Kathleen.

Warto na koniec dodać, że według wyników uzyskiwanych w grze Brain Training, kobieta ma mózg 64-latki.

Zapraszam do zapoznania się z testami konsol do gier.

___________

Pięknie! Chyba już wiem jaki prezent przygotuję w przyszłym roku na dzień babci:)