Konsola mniejsza niż talia kart

Nintendo wprowadziło na japoński rynek swoją najnowszą konsolę do gier, GameBoy Micro. Urządzenie, mniejsze niż talia kart, zapewni tą samą moc, co inne minikonsole firmy.

GameBoy Micro

GameBoy Micro

Data premiery nowej konsoli została specjalnie zaplanowana tak, by zbiec się z 20 rocznicą "narodzin" najsłynniejszej gry Nintendo - "Mario Bros." Wraz z nią, firma opublikuje trzy nowe gry związane z sympatycznymi hydraulikami - "Super Mario Bros.", "Dr Mario and Panel de pon" oraz "Mario Tennis Advance". Oczywiście GameBoy Micro będzie w obie strony kompatybilny z GameBoy Advance. Będzie na nim można również odtwarzać pliki audio i wideo.

GameBoy Micro zasługuje na swą nazwę. Jego wymiary to 10 x 5 x 1,7 cm. Wyposażony został w ekran LCD o przekątnej 2 cali (ok. 5 cm) oraz zestaw przycisków sterujących oraz wspomagających (np. obsługę menu). W Japonii urządzenie dostępne jest za równowartość 109 USD, w Stanach Zjednoczonych sprzedawane będzie od 19 września za 100 USD. Ewentualna data europejskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Więcej informacji: Nintendo.


Zobacz również