Konsola od Nintendo na E3

Zakończyła się konferencja Nintendo na targach E3. Ukazała ona kilka ciekawych spraw dotyczących najnowszej platformy firmy - Wii.

Jeśli chodzi o samą konsolę to zaprezentowano przede wszystkim nowy pad - Wiimote. Oprócz intuicyjnego sterowania (które obejmie nie tylko pilot, ale także dołączany do niego analogowy dżojstik), pad wyposażony został w... głośnik!

Po co? Do zwiększenia doznań z gry oczywiście. Dzięki temu rozwiązaniu niektóre dźwięki będą słyszane najpierw z głośnika pada a chwilę później - telewizora. Tym samym, jeśli w grze strzelicie z łuku to najpierw usłyszycie dźwięk naciąganej cięciwy, a chwilę później - odgłos lecącej do celu strzały.

Drugą rewolucyjną modyfikacją, w jaką zostanie wyposażona konsola, jest usługa Wii Connect 24, wzorująca się na znanym Xbox Live.

Różnica będzie taka, że nawet, gdy Wii będzie wyłączone, producenci będą mogli zaktualizować daną grę (np. wprowadzić nowe rodzaje broni). Usługa obejmować będzie również kilka innych, bardziej zaawansowanych dodatków.

Kluczowym punktem w pokazie Wii była prezentacja gier, które będą na nią przeznaczone. Oto kilka z nich: The Legend of Zelda: Twilight Princess (na jej podstawie zaprezentowano m.in. wspomniane możliwości dźwiękowe Wiimota), Final Fantasy: Crystal Cronicles, Metroid Prime 3: Corruption, H.A.M.M.E.R, WarioWare, Dragon Ball Z ,Madden NFL '07, Super Mario Galaxy czy Red Steel Ubisoftu. W sumie na samym E3 zaprezentowane zostanie 27 tytułów na nową konsolę Nintendo.

Taka mnogość i różnorodność prezentowanych tytułów, połączona z niską ceną konsoli (krażą plotki, że około 250USD) może sprawić, że Wii znajdzie wielu entuzjastów. Na odpowiedź przyjdzie poczekać do czwartego kwartału bieżącego roku.