Konsola telefoniczna


Niestety, funkcje telefonu lub tylko częściowo związane z grami nie działają już tak dobrze. Pierwszy problem masz podczas prowadzenia rozmów. Należy przyłożyć komórkę do ucha cieńszym bokiem, co jest rozwiązaniem bardzo niewygodnym. Lepiej skorzystać z zestawu słuchawkowego, który znajdziesz w pudełku z telefonem. Druga sprawa to stabilność aplikacji. Standardowy program do wykonywania zrzutów ekranowych zawiesza się bardzo często, szczególnie gdy chcesz go wykorzystać w grze. Innym niedopracowaniem jest umieszczenie wejścia na kartę SD pod baterią i gdy chcesz zmienić grę, musisz wyłączyć telefon i wyjąć baterię.

Jeśli przed wymianą karty SD nie wyłączysz działającego programu, wybierając z menu Exit, to na pewno po ponownym włączeniu komórki przywitają cię komunikaty o błędach.

Koszty

Konsola telefoniczna

Klawisz [5] to w grach najczęściej strzał lub skok, [7] uaktywnia akcję specjalną.

Nokia N-Gage kosztować będzie 1600 zł. Niedużo za telefon komórkowy bez promocji (na początku nie będzie sprzedawany przy współpracy producenta z operatorami), ale bardzo drogo, jak na konsolę. Dla porównania: mniej zapłacisz za X-Box czy Sony Playstation 2, których co prawda ze sobą nie zabierzesz, ale w domu wykorzystasz do grania w dużo bardziej kolorowe gry. Najbardziej do konsoli Nokii może zrazić cena gier. "Tomb Raider" kosztować ma 240 zł, inne gry sprzedawane będą w podobnych cenach. Tak więc naprawdę zakup Nokii to wydatek rzędu 1840 zł ponieważ w pakiecie z telefonem producent nie dodaje żadnego programu! Gry javowe lub bardziej zaawansowane do systemu Symbian ściągniesz przez WAP, ale przecież nie po to kupuje się N-Gage, żeby potem wykorzystywać go tak, jak Nokię 3650. Wiele osób pomyślało też zapewne, że skoro i model 3650 ma czytnik kart pamięci oraz ten sam system, to może dałoby się uruchomić na nim gry do N-Gage. Otóż nie da się. Wszelkie programy napisane do nowej Nokii nie będą działać w innych modelach telefonów. Gdyby nie koszty, N-Gage na pewno stałby się hitem, a tak jedynie ma na to szansę.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: