Konsola za darmo

Podczas targów E3, firma Infinium Labs – producent konsoli Phantom, zaprezentuje wreszcie urządzenie i usługi, które będą dostępne dla jej nabywców. Phantom Gaming Service, bo tak brzmi pełna nazwa przedsięwzięcia, zostanie uruchomiona prawdopodobnie 18 listopada 2004.

Konsola za darmo

Dekoder Phantom

Przez długi czas specjaliści z branży nie dowierzali istnieniu Phantoma, który mimo szumnych zapowiedzi, nie został jak do tej pory zaprezentowany w akcji. Tegoroczne targi E3 mają ten stan rzeczy zmienić. Producent nie tylko zapowiada prezentacje urządzenia i usług dla niego dostępnych, ale także, że będzie konsole Phantom rozdawał za darmo! Infinium Labs jako pierwszy w branży elektronicznej planuje przyciągnąć klientów promocją, podobną do tych stosowanych masowo przez operatorów telefonii komórkowych. Producent planuje oferować za darmo cały niezbędny osprzęt, tym klientom, którzy zdecydują się na podpisanie dwuletniej umowy na korzystanie z usługi Phantom Gaming Service w ramach abonamentu w wysokości 29,95 USD miesięcznie. Konsolę Phantom wraz z niezbędnymi akcesoriami będzie można również kupić za 199 USD. Co ciekawe, Infinium Labs zapowiada także że będzie zwracać wydaną na zakup konsoli sumę pieniędzy po dwóch latach, o ile będzie przez ten okres aktywnym subskrybentem.

Konsola za darmo
Producent zapewnia, że w już dniu premiery usługi będzie oferował w ramach abonamentu szeroki wachlarz zarówno najnowszych, jak i nieco starszych, ale wciąż popularnych gier. Z usługi Phantom Gaming Service będzie można korzystać przez 24 godziny na dobę, a jej premiera przewidziana jest na czwartek 18 listopada 2004r.

Zobacz również:

  • FIFA 23 - Drużyna Tygodnia (TOTW). Kto jest w składzie?
  • Media Markt: gry z okazji dnia dziecka w promocyjnych cenach
  • Gracze w 2028 roku, czyli jak będzie wyglądała przyszłość branży gier wideo
Konsola za darmo
Usługę Phantom Gaming Service tworzą cztery podstawowe komponenty: sama usługa, odbiornik (konsola) silna ale elastyczna sieć dystrybucyjna oraz szeroki wybór gier. Do korzystania z usługi będzie również niezbędny odbiornik telewizyjny i szerokopasmowe połączenie z Internetem, za pośrednictwem którego dostawca, będzie udostępniał wybrane przez użytkownika gry . Odbywać się to będzie na podobnych zasadach, co udostępnianie płatnych kanałów w sieciach kablowych czy platformach cyfrowych. W ramach abonamentu Infinium Labs zapewnia wybór (jak szeroki, nie wiadomo) darmowych gier, których katalog będzie co miesiąc uzupełniany o nowe pozycje. Pozostałe gry oferowane przez dostawcę będzie można bądź wypożyczyć za dodatkową opłatą, bądź kupić.

Konsola za darmo
W dekoderze będą montowane procesory AMD Athlon XP 2500+, karty graficzne Nvidii GeForce FX 5700 Ultra oraz chipset nForce2 Ultra 400. Odbiornik będzie produkowany w Azji przez tajwańską firme BIOSTAR, i będzie wyposażony także w 256 MB pamięci RAM i dysk o pojemności 40GB. Dodatkowo wraz z konsolą użytkownik otrzyma gamepad, mysz, i Phantom Lapboard – nowe, 'innowacyjne', zdaniem producenta, urządzenie peryferyjne, które pozwala na intuicyjną i wygodną obsługę gier wymagających klawiatury i myszki.

W ramach usługi będą oferowane zarówno gry dla trybu mutiplayer, w które subskrybenci usługi będą mogli grać zarówno z użytkownikami pecetów jak innych konsol. Nabyte lub wypożyczone gry będą składowane na dysku twardym konsoli – jeśli zabraknie na nim miejsca, z dysku automatycznie znikną niewykorzystywane gry.

Phantom Gaming Service będzie prezentowana podczas targów E3, gdzie odwiedzający będą mogli przetestować urządzenie i usługę w praktyce.

Więcej informacji:

http://www.phantom.net.