Konsole Xbox otrzymają FidelityFX Super Resolution

Dobra wiadomość dla posiadaczy konsol Xbox nowej generacji. Microsoft potwierdził, że trafi do nich nowa technologia AMD. Co zmieni?

Kilka dni temu AMD poinformowało, że deweloperzy gier otrzymali już narzędzia umożliwiające wdrożenie FidelityFX Super Resolution (FSR), czyli alternatywy DLSS od Nvidii. A dzisiaj Microsoft informuje, że technologia trafi na jego konsole i ma znacząco podnieść możliwości związane z ostrością oraz rozdzielczością obrazu, a także maksymalną ilością klatek na sekundę. Przypomnę, że FSR umożliwia skalowanie obrazu bez wpływu na jakość i płynność rozgrywki. Nie potrzebuje do tego dedykowanych rdzeni Tensor, dlatego może zostać wprowadzona na wielu sprzętach, w tym starszej architekturze AMD - Polaris.

Obie konsole Microsoftu nowej generacji - czyli Xbox Series X oraz Xbox Series S - są technicznie gotowe na obsługę FSR. Data oficjalnej premiery FSR to 22 czerwca - dotyczy to zarówno konsol, jak i desktopów. Prawdopodobnie konieczne będzie zainstalowanie nowego sterownika (w przypadku komputerów) lub aktualizacja firmware (konsole). A jak FidelityFX Super Resolution będzie sprawować się w praktyce - zobaczymy jeszcze w tym miesiącu.

Źródło: Neowin