Konsole do gier XXI wieku


Sports Pack

Informacje sklepy internetowe

Cena ok. 150 zł

Konsole do gier XXI wieku

Upiększ swoje Wii.

Na rynku znaleźć można również inne gadżety do Wii, np. zestawy specjalnych plastikowych nakładek na wiimote'a. Choć nie wprowadzają żadnej rewolucji w sterowaniu, to niewątpliwie stanowią ciekawy dodatek do zabawy, szczególnie dla młodszych użytkowników.

Sony PSP Slim&Lite

Informacje Sony

tel. 022 5202401http://www.sony.pl

Cena 700 zł

Konsole do gier XXI wieku

PSP w wersji Slim&Lite to najnowsza wersja przenośnej konsoli Sony.

PSP Slim&Lite to najnowsza wersja popularnej konsoli przenośnej PSP. Trzeba przyznać, że tworząc odświeżoną wersję firmowego hitu, Sony spełniło oczekiwania graczy. Nowa wersja sprzętu znacznie różni się od poprzedniej - jest o 33 procent lżejsza i o 19 procent cieńsza od poprzedniczki. Nie zmieniły się natomiast pozostałe wymiary, wielkość ekranu czy układ klawiszy. To jednak nie wszystkie zalety PSP Slim&Lite. Konsola zyskała obsługę obrazu oraz dźwięku w systemie HD. Dla graczy oznacza to o wiele lepsze wrażenia podczas zabawy. Warto dodać, że wraz ze wzrostem oferowanej jakości zwiększyła się również wydajność PSP. Dzięki zastosowaniu lepszego napędu UMD i zaimplementowaniu dodatkowej pamięci konsola szybciej wczytuje gry i poziomy. Co więcej, wydłużył się również czas jej działania. PSP sprzedawana jest w trzech różnych wersjach kolorystycznych: czarnej, srebrnej i białej.

Metal Gear Solid: Portable Ops

Informacjehttp://www.playstation.pl

Cena 179,90 zł

Konsole do gier XXI wieku

Ten tytuł należy do absolutnej czołówki gier na PSP. Trafił na polski rynek w czerwcu bieżącego roku i od razu stał się hitem. Gra wyraźnie odnosi się do serii MGS ze stacjonarnego PlayStation. Dzięki temu otrzymujemy świetną fabułę i mnóstwo znakomitej akcji. Wrażenia dopełniają dopracowana grafika i smakowite wstawki filmowe. Warto dodać, że oprócz trybu kampanii oferuje również świetny multiplayer.

Lumines II

Informacje Play

http://www.play.pl

Cena 169 zł

Konsole do gier XXI wieku

Zazwyczaj gry o mało skomplikowanych zasadach rozgrywki zapewniają najlepszą zabawę. Tak jest w wypadku "Lumines II", gry na PSP, która chyba nigdy się nie znudzi. Rozgrywka zbliżona jest nieco do "Tetrisa" i można ją nazwać bardzo udaną mieszanką puzzli i łamigłówki. Celem jest eliminacja opadających z góry ekranu elementów, złożonych z czterech małych kwadratów. O grywalności tego tytułu decyduje doskonała oprawa graficzna i muzyczna oraz dynamiczne zmiany tempa rozgrywki.

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Informacjehttp://www.playstation.pl

Cena 259,90 zł

Konsole do gier XXI wieku

Nie ma chyba gracza, który nigdy nie słyszał o GTA. Nic dziwnego, bo gra jest kontrowersyjna, brutalna i demoralizująca. Pytanie tylko, co z tego, bo seria od lat bije rekordy popularności. Wersja na PSP nie odbiega od tych zasad - tytuł oferuje graczom potężną dawkę akcji w przestępczej rzeczywistości. Tytuł przeznaczony jest tylko dla osób pełnoletnich.

Nintendo DS Lite

Informacje Lukas Toys

tel. 071 3397802,http://www.lukas-toys.pl

Cena 599 zł

Konsole do gier XXI wieku

Główna atrakcja konsoli Nintendo to dwa ekrany, przy czym dolny jest dotykowy.

Nintendo DS Lite to odświeżona wersja słynnego Nintendo DS. Platforma jest obecnie najlepiej sprzedającym się handheldem na świecie. Swoje sukcesy zawdzięcza również ogromnej popularności na rynku japońskim. Charakterystyczną cechą konsoli jest jej budowa. NDS ma dwa oddzielne ekrany - dotykowy do sterowania oraz zwykły, na którym wyświetlany jest obraz. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie daje fantastyczne możliwości zabawy, np. w strategiach typu "The Sims". To nie koniec możliwości, są bowiem również takie dodatki, jak system rozpoznawania głosu, funkcja połączenia bezprzewodowego w trybie multiplayer czy opcja PictoChat (wysyłanie wiadomości do innego użytkownika konsoli, który znajduje się w pobliżu). NDS automatycznie wykrywa inne modele konsoli, które znajdują się niedaleko. Choć na platformę trafia większość hitów wirtualnej rozrywki, to wciąż największą popularnością cieszą się takie starsze gry, jak "Brain Training", "Nintendogs" czy nieśmiertelny "Super Mario Bros".

Brain Training

Informacjehttp://www.empik.pl

Cena 130 zł

Konsole do gier XXI wieku

"Brain Age: Train Your Brain in Minutes a Day" oraz "More Brain Training from Dr Kawashima: How Old Is Your Brain?" to programy edukacyjne przygotowane specjalnie z myślą o konsoli NDS. Użytkownik uruchamia grę i rozpoczyna zabawę przy serii ćwiczeń i łamigłówek. Wszystkie zadania mają stopniowo poprawiać pamięć oraz pracę mózgu gracza. Świetny pomysł i doskonała realizacja sprawiły, że gra bawi zarówno starszych, jak i młodszych użytkowników.

SimCity DS

Informacjehttp://www.ea.pl

Cena 130 zł

Konsole do gier XXI wieku

Słynna seria "SimCity" została przekonwertowana na konsolę NDS. Gra na pierwszy rzut oka wygląda dokładnie tak, jak wersja minipecetowego "SimCity 3000". Warto jednak zaznaczyć, że zawiera kilka nowości związanych z wykorzystaniem panelu dotykowego konsoli. Koncepcja zabawy pozostaje jednak ta sama - budujesz potężną metropolię i dbasz o jej rozwój.

The Sims: Bezludna Wyspa

Informacjehttp://www.ea.pl

Cena 130 zł

Konsole do gier XXI wieku

Wersja przeznaczona na konsolę Nintendo DS. Simsowie oddalają się od lądu i trafiają na bezludną wyspę, z dala od ludzkiej cywilizacji. Używając narzędzi rzemieślniczych, muszą przetrwać w gęstej tropikalnej dżungli. Wraz z dalszym rozwojem akcji odkryją wskazówki przydatne do znalezienia skarbu i klejnotów.