Konsolowe nowości

Oferta tytułów dla PlayStation 2 wzbogaci się o wyścigi samochodów ze stajni Ferrari oraz symulację gry w baseball.

Acclaim Entertaiment podał wczoraj do wiadomości, że rozpoczął prace nad nowymi tytułami przeznaczonymi dla konsoli Sony PlayStation 2 m.in. Ferrari 360 Challenge oraz All-Star Baseball 2002.

Pierwsza pozycja to wirtualne wyścigi samochodów pochodzących ze znanej na całym świecie włoskiej fabryki. Do dyspozycji gracza oddanych zostanie kilkanaście modeli samochodów marki Ferrari, które ukazały się na rynku na przestrzeni ostatnich kilku lat (łącznie z bolidami Formuly 1). Rozgrywka ma być wyjątkowo realistyczna, a oprawa wizualna dopracowana w najmniejszym szczególe.

Druga gra, to symulacja niezwykle popularnego za Oceanem baseballu. Produkt charakteryzować się ma, przede wszystkim, znakomitą grafiką, za której tworzenie odpowiedzialny jest zaawansowany, trójwymiarowy "silnik". Wszyscy zawodnicy oraz stadiony mają być niemal perfekcyjnie odwzorowane i prezentować się będą naprawdę okazale (szczególnie, jeśli chodzi o liczbę wielokątów wykorzystanych do wizualizacji obiektów). Autorzy kładą także duży nacisk na to, aby w grze zachowany został realizm rozgrywki i aby przebiegała ona zgodnie z zasadami obowiązującymi w tym sporcie.

Producent zapewnia, że rynkowa premiera All-Star Baseball 2002 odbędzie się na wiosnę przyszłego roku. Nie wiadomo niestety, kiedy na rynek trafi Ferrari 360 Challenge.


Zobacz również