Konsolowe szaleństwo na PlayStation Experience!

Druga edycja PlayStation Experience już za nami. Imprezę odwiedziło blisko 15 000 osób, które na ponad 250 stanowiskach z PlayStation 2 i PSP (PlayStation Portable) mogły zakosztować rozgrywek w najnowsze gry wideo. Poza samymi grami dla uczestników PlayStation Experience przygotowano wiele dodatkowych atrakcji oraz armię uroczych hostess...

PlayStation Experience 2005

PlayStation Experience 2005

Wśród licznie pokazywanych gier ogromnym zainteresowaniem cieszyły się premierowe tytuły, "Buzz: Muzyczny Quiz" i "SingStar 80s" w polskich wersjach językowych. Do dyspozycji fanów wokalnych popisów w grach z serii SingStar oddano 14 polskich piosenek z lat 80-tych (m.in. Papa Dance, Lady Pank, Maanam, czy Budka Suflera) oraz 16 zagranicznych hitów (m.in. Madonny, Tiny Turner, Europe, czy The Cure). Dodatkową atrakcją prezentacji gry był wielki finał, prowadzony na scenie przez prezenterów MTV, którego zwycięzca będzie mógł wziąć udział w programie "MTV Select prezentuje - Buzz: Muzyczny Quiz", który pod koniec listopada pojawi się na antenie.


Relacja z imprezy Sony PlayStation Experience

Nieustający tłok panował również przy stanowiskach z WRC Rally Evolved oraz długo wyczekiwanymi przez graczy "Soulcalibur III i Shadow of Colossus". Dzieci, natomiast okupowały stanowiska z grą "Stuart Little 3: Wielka Przygoda w Świecie Fotografii" (pełna polska wersja językowa), oraz "Sly 3: Honour Among Thieves".

W okolicach strefy PlayStation 2 Rally Team, fani sportów motorowych mogli sfotografować się w samochodach Subaru Impreza N8 i Subaru Impreza N11. Te osoby, którym udało się szczęśliwie przedrzeć przez tłum chętnych, mogły porozmawiać z popularnym kierowcą rajdowym Tomaszem Kucharem oraz mistrzem świata F3 World Series by Renault - Robertem Kubicą!

PlayStation Experience 2005

PlayStation Experience 2005

Wśród atrakcji towarzyszących graniu, odwiedzający mogli sprawdzić się na skałce wspinaczkowej, poćwiczyć skoki na euro bungy. Mogli również obejrzeć pokaz laserów oraz aerobiku sportowego - akademickie mistrzynie Polski w aerobiku sportowym prezentowały także gry z serii "EyeToy" - "EyeToy: Play 3", "EyeToy: Kinetic" oraz "SpyToy". Ponadto na 100 konsolach PSP (PlayStation Portable) pokazywano min. przedpremierowe gry Pursuit Force i WRC, a także najnowsze wydawnictwa filmowe od Imperial (Sony Pictures) na UMD Video i muzyczne od Sony BMG na UMD Music.

Turnieje i zawody toczyły się min. na WRC Rally Evolved, SingStar 80s, Buzz: Muzyczny Quiz, Fifa 06, Need for Speed Most Wanted na PS2, oraz WRC i Ridge Racer na PSP. Oczywiście, atrakcją samą w sobie były piękne hostessy, z którym odwiedzający PlayStation Experience chętnie się fotografowali.

PlayStation Experience 2005

PlayStation Experience 2005

Osobnym wydarzeniem, towarzyszącym PlayStation Experience był Red Bull Trialbiking Session. W sobotę (15.X.2005) odbyły się eliminacje, oraz pokazy najlepszych zawodników z całego świata. W niedzielę rozegrano wielki finał, w którym zwyciężył Rafał Kumorowski (Polska). Drugie miejsce zajął Kenny Belaey (Belgia), a trzecie kolejny reprezentant naszego kraju - Paweł Reczek. Mistrz, podobnie jak zwycięzcy innych konkursów z PlayStation Experience, otrzymał PSP (PlayStation Portable).


Zobacz również