Konsolowi giganci cieszą się z wyników sprzedaży

Zarówno Microsoft, Sony jak i Nintendo z dumą podały ostatnie wyniki sprzedaży swoich konsol. Każda z tych firm powinna być z nich bardzo zadowolona.

Konsolowi giganci cieszą się z wyników sprzedaży
Sony Computer Entertainment America podała, że licząc jedynie Amerykę Północną, sprzedała 3,9 miliona konsol w samej tylko przerwie świątecznej. PlayStation 3 nabyło wtedy 1,2 miliona osób, PS2 - 1,3 miliona, a PSP - 1,4 miliona nabywców.

Także Microsoft może pochwalić się dobrymi wynikami sprzedaży. Firma właśnie ujawniła, że w przeciągu ostatnich trzech miesięcy sprzedała 4,3 miliona egzemplarzy Xboxa 360. Oznacza to, że od początku sprzedaży konsolę nabyło prawie 18 milionów osób.

Zobacz również:

Dodatkowo gigant z Redmond podał wyniki sprzedaży swoich najgorętszych tytułów. Halo 3 od daty premiery kupiło już ponad 8 milionów osób. Niedawno wydany Mass Effect natomiast sprzedał się już w liczbie 1,6 miliona egzemplarzy.

Nintendo też postanowiło pochwalić się swoimi sukcesami. Za pierwszy z nich można uznać to, iż firma uporała się z problemami logistycznymi (zobacz: "Nintendo wycofuje reklamy Wii"). Drugim może być fakt, że po kiepskim listopadzie na rodzimym japońskim rynku w grudniu, Nintendo zdołało go na powrót zawojować. Firma podała, że udało jej się tam w zeszłym miesiącu sprzedać 774 tysiące konsol Wii, podczas gdy PS3 znalazła jedynie 232 tysięcy nabywców a Xbox 360 "marne" 39 tysięcy.