Konsumenci rzucili się na iPhone 12 - koniec sprzedaży po 45 minutach

iPhone zawsze jest hitem sprzedażowym. Nie inaczej jest w tym roku. Nawet pandemia COVID-19 i opóźnienia nie przeszkodziły Apple w odniesieniu kolejnego sukcesu.

Konsumenci na całym świecie rzucili się na najnowsze smartfony od Apple. Do przedsprzedaży trafiły dwa z czterech modeli - iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro.

Przedsprzedaż iPhone 12

Przedsprzedaż iPhone 12

Smartfony wyprzedały się na Tajwanie w rekordowym czasie. Portal Digitimes donosi, że Apple zamknęło przedsprzedaż po zaledwie trzech kwadransach.

Źródła rynkowe donoszą, że iPhone 12 na Tajwanie sprzedaje się rewelacyjnie nie tylko na wolnym rynku. Również najwięksi operatorzy posiadający umowy z firmą Apple są zadowoleni z wyników sprzedażowych.

Pierwsza tura zamówień przedsprzedażowych została uruchomiona wczoraj. W chwili obecnej na Tajwanie nie da się zamówić żadnego z nowych modeli iPhone'a 12 oraz 12 Pro.

Raport Digitimes wskazuje, że 65% zamówień w przedsprzedaży dotyczy klasycznego iPhone'a 12. Model Pro to zaledwie 35% wszystkich zamówień. Z dostępnych obecnie informacji wynika, że ilość zamówień jest trzykrotnie większa, niż w ubiegłym roku.

Źródła portalu Digitimes uważają, że sprzedaż iPhone'a 12 przyczyni się do szybkiego rozwoju rynku usług 5G. Liczba osób posiadpjącyhc kompatybilne urządzenie ma wzrosnąć do 1 miliona. Cały czas mówimy o rynku tajwańskim.

Przypominamy, że przedsprzedaż w naszym kraju rozpocznie się jutro o godzinie 14:00. Można będzie zamówić iPhone 12 oraz 12 Pro. iPhone 12 mini oraz iPhone 12 Pro Max pojawią się w przyszłym roku. Wszystkie ceny poszczególnych konfiguracji znajdziesz tutaj.

Źródło: MacRumors.com