Konta przez WAP

Firma DCS Computer Consultants Group przedstawiła platformę umożliwiającą klientom bezprzewodowy dostęp do kont bankowych za pomocą telefonów WAP.

Firma DCS Computer Consultants Group zaprezentowała platformę wap.Konto oraz przykładową aplikację WAPBanking. Platforma ta umożliwi bankom, funduszom emerytalnym i innym tego typu instytucjom nawiązanie bezprzewodowego połączenia z klientami. Jak zapewnia producent, wap.Konto w ciągu zaledwie kilku dni może być przystosowane do współpracy z dowolną aplikacją przechowującą informację o stanie konta użytkowników. System umożliwia dowolną konfigurację interfejsu użytkownika w telefonach WAP - w zależności od rodzaju obsługiwanego konta i indywidualnych potrzeb instytucji.

DCS przedstawiła również przykładową aplikację WAPBanking, która - zdaniem producenta - może zostać łatwo zintegrowana z systemami bankowymi i służyć klientom do kontroli stanu ich konta. Przy każdorazowej zmianie salda rachunku aplikacja przesyła powiadomienie (SMS) na telefon komórkowy klienta, jeśli zmiany spełniają wcześniej ustalone warunki. Po otrzymaniu komunikatu SMS, użytkownik może poprzez telefon z funkcją WAP połączyć się z serwisem WAPBanking i uzyskać dostęp do szczegółowych informacji.

DCS Computer Consultants Group utrzymuje, iż platforma wap.Konto znajdzie zastosowanie nie tylko w bankach, ale także wszelkich innych rodzajach działalności wykorzystujących ideę indywidualnych kont klientów.


Zobacz również