Konto Sary Palin pada łupem hakerów

Konto poczty elektronicznej Sary Palin, kandydatki Johna McCaina na stanowisko wiceprezydenta USA, stało się celem ataku hakerów - donosi serwis Daily Telegraph. Należą oni do grupy Anonymous (Anonimowi), która znana była wcześniej między innymi z ataków na Kościół Scjentologiczny (jego członkiem jest Tom Cruise).

Członkowie grupy Anonymous po udanym ataku na oficjalne konto gubernator stanu Alaska - Sary Palin - przesłali dwa jej e-maile na adres serwisu Wikileaks, który umożliwia internautom anonimowe publikowanie w Sieci poufnych danych (należących np. do firm, organizacji i instytucji rządowych).

"To szokujący atak na prywatność pani gubernator i złamanie prawa" - komentuje przedstawiciel sztabu wyborczego kandydata z ramienia Republikanów na urząd prezydenta, Johna McCaina. "Mamy nadzieję, że każdy kto otrzyma skradzione e-maile, zniszczy je" - dodaje.

Zaatakowane konto gov.palin@yahoo.com zostało już zamknięte. Warto przy tej okazji przypomnieć, że wcześniej taki sam los spotkał inne konto - gov.sarah@yahoo.com - które stało się dowodem w aferze nazywanej "Troopergate", a mającej związek ze zwolnieniem szefa wszystkich urzędów bezpieczeństwa państwowego Alaski (Commissioner of Public Safety) - Walta Monegana.

Dodajmy również, że pierwszy ujawniony list napisała do Paulin zatrudniona przez nią na stanowisku doradcy w sprawach przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii -

Amy B. McCorkell. Można w nim znaleźć między innymi następujące zdanie - "Nie pozwól, aby negatywna opinia prasy załamała cię".

Źródło: Telegraph.co.uk

Czytaj też: "Nasza-Klasa liczy straty po ataku hakerów".


Zobacz również