Konto szefa Twittera przejęte przez hakerów

Grupa hakerów o nazwie Chuckling Squad przejęła konto szefa Twittera, którego następnie użyła do zamieszczania obraźliwych wpisów oraz antysemickich komentarzy.

Sytuacja została szybko wykryta i Twitter natychmiast zablokował, a potem odzyskał konto Jacka Dorseya. Było on w rękach hakerów tylko przez kwadrans, jednak zdążyli oni - oprócz opisanych powyżej "ćwierknięć" - puścić informację o podłożonej w siedzibie firmy bombie. Dorsy nie był jedynym celem ataku - Chuckling Squad próbowało przejąć konta również innych popularnych osób, jak vlogera modowego Jamesa Charlesa. Atak nastąpił w piątek w nocy (czasu polskiego).

Konto szefa Twittera przejęte przez hakerów

Twitter tłumaczy nieco mętnie przyczyny jego sukcesu - ponoć zabezpieczenia serwisu nie zawiodły, a hakerom udało włamać się dzięki "błędom w zabezpieczeniach operatora mobilnego". Włamywacze przejęli numer, dzięki czemu mieli dostęp do powiązanego z nim konta. Jednak nie wszyscy uwierzyli w to wyjaśnienie - cena akcji Twittera na giełdzie spadła w sobotni poranek o 0,19 USD.