Kontratak szwedzkich piratów

W kilka dni po 'nalocie' szwedzkiej policji na siedzibę firmy Bahnhof, na której serwerach przechowywano ponad 23 TB nielegalnych materiałów, tamtejsi piraci postanowili zemścić się na antypirackiej organizacji Antipiratbyrln, z której inicjatywy odbyło się przeszukanie w Bahnhof. Członkowie grupy Arga Unga Hackare (w wolnym tłumaczeniu - Młodzi Gniewni Hakerzy) włamali się na serwer Antipiratbyrln i opublikowali wewnętrzną korespondencję organizacji.

O przeszukaniu w siedzibie Bahnhof (firma jest jednym z największych szwedzkich dostawców usług internetowych) pisaliśmy kilka dni temu w tekście "Szwecja - 23 TB pirackich materiałów". W czasie rewizji policjanci i przedstawiciele Antipiratbyrln znaleźli na firmowych serwerach ponad 1,8 tys. nielegalnych kopii filmów, 5 tys. programów oraz 450 tys. plików audio - łącznie ponad... 23 TB pirackich materiałów.

W odwecie członkowie Arga Unga Hackera zhakowali serwer Antipiratbyrln - na stronie WWW organizacji opublikowali część przechwyconej korespondencji elektronicznej, w której pracownicy Antipiratbyrln m.in. gratulują sobie wzajemnie udanej akcji.

Jak czytamy w oświadczeniu wydanym z tej okazji przez szwedzką Agencję Piracką (organizację, która walczy z ideą własności intelektualnej, w myśl zasady, iż informacja i kultura powinny być dostępne nieodpłatnie), głównym celem ataku było zdobycie informacji o 'zdrajcy społeczności pirackiej' - czyli osobie, która poinformowała Antipiratbyrln o przechowywaniu na serwerach Bahnhof nielegalnych materiałów (miał to być mężczyzna o pseudonimie "Szwed").

Kopia zhakowanej strony


Zobacz również