Kontroler Amazonu do niezapowiedzianej jeszcze konsoli na zdjęciach

Zaczynają się potwierdzać doniesienia dotyczące konsoli do gier, której opracowaniem miałby zająć się Amazon. W sieci pojawiło się zdjęcie kontrolera do gier sygnowanego logo firmy.

Co jakiś czas można w sieci natknąć się na informacje, że światowy gigant e-commerce ma w planach wydać konsolę do gier działającą pod kontrolą systemu Android. Miałaby ona mieć formę set-top boksa, czyli przystawki do telewizora. Urządzenie to może poszerzyć portfolio urządzeń z rodziny Kindle, do której należą dzisiaj czytniki ebooków Paperwhite i Classic oraz tablety Kindle Fire.

W serwisie Zatz Not Funny pojawiły się zdjęcia, na których widać kontroler do gier, na którym znalazło się logo Amazonu. Wedle redaktorów serwisu ma on być dowodem na to, że Amazon faktycznie pracuje nad swoim własnym urządzeniem podłączanym do telewizora, na którym będzie można grać w gry i odtwarzać multimedia. Wydaje się to prawdopodobne, ponieważ Amazon udostępnia odpłatnie użytkownikom filmy, seriale i muzykę. Na oficjalne potwierdzenie informacji o istnieniu takiego set-top boksa musimy jeszcze jednak poczekać.

Kontroler Amazonu do niezapowiedzianej jeszcze konsoli na zdjęciach

Amazon ma już doświadczenie z Androidem. System ten wykorzystany został w tabletach Kindle Fire. Nie jest to jednak oprogramowanie, które można spotkać na urządzeniach takich firm jak Samsung, Sony i LG. W przypadku tabletów Amazonu producent pozbył się wszystkiego, co pochodzi od Google. Zamiast tego w urządzeniach są aplikacje przygotowane przez producenta. Podobnie zrobiła to Nokia w swoich smartfonach Nokia X, gdzie programy Google zastąpiły usługi Microsoftu.

źródło: theverge.com