Kontroler Kinect to fantastyczne urządzenie. Pomoże autystycznym dzieciom

Kontroler Kinect być może znajdzie kolejne bardzo przydatne zastosowanie. Naukowcy zamierzają go bowiem wykorzystać do diagnostyki autystycznych dzieci.

Osobiście wolę PlayStation 3 z Move od Xbox'a 360 z Kinectem. Jednak to właśnie kontroler Microsoftu jest znacznie bardziej przydatnym urządzeniem. Można go bowiem wykorzystać nie tylko w grach, ale w wielu bardzo interesujących rozwiązaniach. O kilku z nich przeczytacie w poniższych artykułach:

- Microsoft Kinect prawdopodobnie poleci w kosmos ważyć astronautów

- Microsoft Kinect zostanie zintegrowany z laptopami

- Kinect pozwoli na prawdziwe trójwymiarowe wideokonferencje

Pomoc medycynie

Jak się właśnie dowiedziałem, Kinect być może znajdzie kolejne, tym razem jeszcze bardziej przydatne zastosowanie.

Naukowcy z University of Minnesota Institute of Child Development prowadzą bowiem eksperyment, w którym korzystają z systemu składającego się z pięciu kontrolerów Kinect rejestrujących ruchy bawiących się dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zebrane dane wysyłane są do serii komputerów obliczających na podstawie ruchów rąk dzieci oraz ich aktywności, które z nich są najbardziej narażone na autyzm.

Oczywiście system ten nie ma zastąpić lekarza, lecz podpowiedzieć, które z dzieci wymagają dalszej analizy pod kątem oznak autyzmu.

Wyniki badań zostaną zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu na IEEE International Conference on Robotics and Automation. Naukowcy zapowiedzieli też, że chcieliby połączyć je z innymi badaniami, które przy wykorzystaniu komputerów pomagają w wykryciu autyzmu u niemowląt.

____________________

Ogromnie się cieszę, że powstało coś takiego jak Kinect, który może pomóc nam w wielu różnych sferach naszego życia.