Kontroluj swój HDD

Firma PalickSoft zaprezentowała program o nazwie HDDTemperature Pro 1.2, który pełni rolę czujnika temperatury twardego dysku. Aplikacja pracuje w tle, wyświetlając dane o temperaturze dysku na pasku systemowym.

Kontroluj swój HDD

Kontrolowanie temperatury dysku twardego jest bardzo ważne i może zapobiec w perspektywie utracie danych w wyniku jego przegrzania. Większość producentów dysków twardych stosuje już w swoich dyskach technologię S.M.A.R.T. (Self-Monitoring Analysis and Reporting Technology), która umożliwia działanie takich narzędzi, jak HDDTemperature.

Program jest oferowany w dwóch wersjach:

- HDDTemperature 1.1, obsługuje jeden dysk, w przypadku przekroczenia zdefiniowanej uprzednio w programie wartości granicznej wyświetla na pulpicie komunikat ostrzegawczy, dostępna za darmo;

- HDDTemperature Pro 1.2, obsługuje do 4 dysków jednocześnie, poza alertem na pulpicie oferuje otrzymywanie e-maila z komunikatem, po przekroczeniu wartości krytycznej system może przejść w stan hibernacji, płatna - 19,95 USD.

Więcej informacji:http://www.hddtemp.com (na stronie znajdziemy listę dysków twardych kompatybilnych z programem oraz dodatkową aplikację testującą, czy HDDTemperature będzie współpracował z naszym dyskiem).

Darmowa wersja beta HDDTemperature 1.1 do pobrania z naszego FTP'a:http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/2014/HDDTemperature.1.1.html