Konvertor - kombajn do konwersji, edycji oraz przeglądania plików

Konvertor to aplikacja, którą odróżnia od konkurencji choćby fakt, że obsługuje aktualnie ponad 3900 formatów plików. Na tym jednak nie koniec jej ciekawych cech.

Konvertor pozwala na przeglądanie plików oraz edycję grafik, na które można nakładać różnego rodzaju filtry - np. artystyczne, dodawać efekty wizualne i balansować kolorami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonywać konwersji pomiędzy różnymi rodzajami grafik oraz używać aplikacji do pobierania zdjęć z aparatów - program posiada wsparcie dla .raw oraz współpracuje doskonale z ponad 120 modelami. Jeśli chodzi o pliki audio, może pochwalić się wsparciem dla 429 formatów dźwiękowych, w tym tak egzotycznych jak .ast (Nintendo), .ay (ZX Spectrum!) czy .cdxl (Amiga). Wśród plików wideo znajdziemy obsługę 155 formatów, zaczynając od tych powszechnych, kończąc na .iff7anim (animacje na Amigę), .pmf (PSP) oraz .vmd (klasyczne gry Sierra Games).

Jeśli chodzi o pliki tekstowe, Konvertor może - w momencie pisania tego tekstu - zna dokładnie 278 ich rodzajów - od .docx i .htm po .mel. Wspiera również 63 rodzaje archiwów i 63 rodzaje plików 3D - .3ds, .vla, .scene i inne. Niestety, wersja testowa pozwala tylko na 15-dniowe sprawdzenie możliwości programu, potem należy go zarejestrować i opłacić. Licencja dla prywatnego użytkownika to koszt 20 Euro (ponad 80 złotych). Najnowszą wersję trial, oznaczoną numerem 5.01 Build 5, można pobrać z naszej strony.