Konwersja Quake III

Pod koniec roku w Quake III Arena zagrają także posiadacze Dreamcasta.

Dotychczas szaleństwu związanemu z trzecią częścią kultowego Quake'a mogli oddawać się jedynie właściciele komputerów osobistych (platformy: Windows, MacOS i Linux). Na szczęście dzięki staraniom japońskiej firmy Sega, już niedługo grą rozkoszować się będą także posiadacze konsoli Dreamcast.

Proces konwersji zostanie powierzony niezależnej grupie programistów, a fachowcy z id Software mają jedynie nadzorować wszystkie prace. Z opublikowanych dotychczas informacji wynika, że konsolowa wersja ma być wierna oryginałowi, ale w jej skład wejdą także nigdzie nie publikowane dotąd poziomy i modele. Autorzy konwersji zapowiadają, że gotowy produkt umożliwiać będzie graczom rozgrywkę w Internecie (także na PeCetowych serwerach). Udostępniony zostanie także popularny skrimish, czyli tryb rozgrywki deathmatch, cooperative lub CTF z udziałem botów. Nieznacznym modyfikacjom ma ulec interfejs użytkownika oraz niektóre elementy graficzne.

Programiści twierdzą, że konwertowanie Quake III Arena na konsolę Dreamcast potrwa do jesieni, a gotowy produkt trafi na sklepowe półki najprawdopodobniej w okolicach tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.


Zobacz również