Konwersja wideo w programie Popcorn 2

Najnowsza wersja aplikacji Popcorn firmy Roxio umożliwia kopiowanie i nagrywanie filmów DVD. Do tego celu wykorzystywana jest technologia znanego programu do nagrywania płyt CD i DVD - Toast 7 Titanium.

Popcorn umożliwia nagranie kopii niezaszyfrowanej płyty DVD, obrazu dysku lub folderu Video_TS. W nowej wersji pojawiła się możliwość konwersji plików wideo do formatów, które można odtwarzać na komputerze, przenośnych odtwarzaczach wideo (takich jak iPod piątej generacji), konsoli Sony PlayStation Portable (PSP), telefonach komórkowych 3GPP i innych urządzeniach. Program obsługuje formaty wideo QuickTime, DivX, AVI, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DV i H.264.

Warto podkreślić, że Popcorn 2 obsługuje tylko te filmy DVD, które nie zostały zabezpieczone przed skopiowaniem. Próba włożenia płyty DVD z zabezpieczeniem spowoduje pojawienie się komunikatu o błędzie. Osoby, które chcą wykonać kopię zapasową posiadanych filmów, mogą skorzystać z darmowych narzędzi do kopiowania ścieżek wideo na dysk twardy (na przykład Mac the Ripper i Handbrake), a następnie użyć programu Popcorn 2 do odczytania uzyskanego folderu Video_TS i nagrania jego zawartości na dysku DVD.

Nowa opcja Fit to DVD Video Compression umożliwia włączenie kompresji materiału wideo. Pozwala to przegrać na przykład dwuwarstwową płytę DVD o pojemności 9 GB na pojedynczy dysk o pojemności 4,7 GB. Pierwsza

Popcorn 2 jest dostępny jako aplikacja Universal Binary. Wymagany jest procesor G4 lub Intel, system Mac OS X 10.4, QuickTime 7, iTunes 6 oraz do 15 GB miejsca na dysku twardym. Cena programu wynosi 50 USD. Właściciele wcześniejszych wersji mogą zakupić aktualizację za 30 USD.

Więcej informacji: Roxio


Zobacz również