Konwerter AVerTV Box

AverTV Box proponowane przez firmę AverMedia to urządzenie pozwalające m.in. oglądać program TV na ekranie monitora, podłączyć do komputera magnetowid VHS, odtwarzacz DVD czy też prezentować materiały z dysku za pomocą projektora.

Konwerter AverTV Box określany jest przez producenta jako urządzenie 'operujące gdzieś pomiędzy komputerem, a ekranem' umożliwiające oglądanie TV na monitorze, odtwarzanie wideo z taśm VHS, podłączenie zewnętrznego odtwarzacza DVD, konsoli do gier czy wyświetlanie obrazów z komputera na ekranie telewizora lub projektora. AverTV Box to urządzenie o rozmiarach zewnętrznego napędu CD-RW, w którego frontowym panelu zamontowany został port podczerwieni dla pilota zdalnego sterowania, podstawowe przyciski kontrolne umieszczone zostały w górnej części 'telewizyjnego pudełka', a zestaw wejść i wyjść najróżniejszych typów w tylnej ściance obudowy. Konwerter korzysta z łącz VGA, tak więc nie jest konieczna instalacja dodatkowych sterowników i oprogramowania, a urządzenie współpracuje także z iMakami CRT zaopatrzonymi w interfejs VGA Video Mirroring.

AverTV Box oferuje dwa oddzielne wejścia wideo 'composite' wyposażone w parę wejść RCA stereo jack, wejście VGA (komputerowe) oraz port S-Video. Do zestawu wyjść oferowanych przez AverTV Box należy stereo audio RCA jack, pojedyncze wyjście VGA oraz wideo kompozytowe. Urządzenie zaopatrzone jest w pięć różnych menu ustawień pozwalających dostrajać obraz, korzystać z różnych trybów wyświetlania, skanować i zapamiętywać kanały TV, kontrolować jasność, kontrast i nasycenie obrazu oraz formatować pliki graficzne. AverTV Box domyślnie skonfigurowany jest do pracy z komputerami PC, ale za pomocą wbudowanego menu można błyskawicznie przełączyć się na obsługę platformy Apple. AverMedia AverTV Box kosztuje 159,99 USD.

http://www.aver.com


Zobacz również