Kopia licencji Windows 7

Kopie zapasowe potrafią czasami uratować z poważnych kłopotów. To często jedyne źródło informacji, które uległy zniszczeniu po awarii komputera, systemu czy przechowującego je nośnika. Zobacz, jak zabezpieczyć kopie licencji Windows 7.

Reinstalacja systemu pociąga za sobą konieczność ponownej jego aktywacji. A przecież liczba aktywacji nie jest nieograniczona. Poza tym co zrobić jeżeli komputer nie ma połączenia z Internetem, nie działa serwis aktywacyjny i nie można połączyć się z obsługą techniczną telefonicznie? Rozwiązaniem jest zrobienie kopii zapasowej licencji i odzyskanie ich po przeinstalowaniu Windows.

1. Do zarchiwizowania danych niezbędnych podczas aktywacji potrzebne jest odpowiednie narzędzie, na przykład program 7Tokens Manager. Nie wymaga on instalacji. Wystarczy rozpakować go do dowolnego katalogu na dysku. Warto umieścić go na partycji innej niż systemowa, ponieważ wewnątrz folderu z aplikacją zostaną umieszczone kopie zapasowe licencji. Uruchom program klikając 7Tokens Manager v1.5. Pozostaw zaznaczone wszystkie trzy opcje (Tokens, Serial, Certificate) na karcie 7Tokens Manager {tm1} i kliknij przycisk Backup.

7Tokens Manager to niewielki ale bardzo użyteczny program

7Tokens Manager to niewielki ale bardzo użyteczny program

2. Niezbędne dane pojawiają się w katalogu Backup (zostaje on automatycznie stworzony). Sprawdź, czy zapisane zostały pliki pkeyconfig, Serial oraz tokens.dat. Aby odzyskać licencję i aktywować Windows po reinstalacji, uruchom program i kliknij przycisk Restore.