Kopie bezpieczeństwa za przyciśnięciem guzika

Najnowsze zewnętrzne dyski Western Digital Dual-option sprowadzają tworzenie kopii zapasowych do naciśnięcia guzika. Urządzenia te są szybkimi dyskami zewnętrznymi oferującymi pojemności do 250 GB.

Kopie bezpieczeństwa za przyciśnięciem guzika
Firma wyposażyła dostępne na rynku rozwiązania z rodziny WD Dual-option w interfejs USB 2.0 wraz z oprogramowaniem upraszczającym i automatyzującym proces tworzenia kopii zapasowych; W tym samym czasie firma WD wprowadziła nową serię dysków zewnętrznych WD Essential.

Zarówno dyski z rodziny WD Dual-option USB 2.0 jak i WD Essential wyposażone są we włącznik montowany na przednim panelu oraz interfejs USB 2.0. Talerze napędów pracują z szybkością 7200 RPM. Dostępne pojemności to 80, 120, 160, 200 i 250 GB.

Zobacz również:

  • Czym różnią się dyski SSD NVMe, M.2 i SATA? [PORADNIK]

Oprogramowanie Dantz Retrospect Express przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych umożliwia użytkownikom dysków WD Dual-option USB 2.0 dokonanie wyboru co do sposobu oraz częstotliwości tworzenia backupu danych, umożliwiając tworzenie kopii w trybie automatycznym jak również na żądanie, po naciśnięciu guzika. Korzystając z prostego kreatora, użytkownicy mogą zaplanować cykliczne wykonywanie kopii zapasowych,a utworzenie automatycznego planu backupów sygnalizowane jest na urządzeniu świecącym na niebiesko przyciskiem.

Produkty te współpracują zarówno z komputerami z rodziny PC jak i Macintosh działających pod kontrolą systemów Windows 98SE/Me/2000/XP lub Mac OS v9.2.2, Mac OS X v10.1.5+ (WD Essential) lub Mac OS X v10.2.8+ (WD Dual-option). Wszystkie zewnętrzne dyski WD objęte są roczną gwarancją.

Dodatkowe informacje na temat opisywanych produktów znajdziecie tutaj.