Kopiowanie DVD przed Temidą

Dwa amerykańskie koncerny filmowe, Paramount Pictures oraz Twentieth Century Fox, złożyły wczoraj w sądzie w Nowym Jorku pozew przeciwko firmom Internet Enterprises, Rdenstiny, HowtocopyDVDs.com, DVDBackupbuddy.com oraz DVDsqueeze.com. Koncerny domagają się, aby sąd zabronił im dystrybuowania oprogramowania do kopiowania płyt DVD.

Nie wiadomo na razie kiedy sąd zajmie się tą sprawą. Warto zaznaczyć, że w tej chwili trwają już przesłuchania w innej, podobnej sprawie. Hollywoodzkie koncerny pozwały bowiem już jakiś czas temu producenta jednego z najpopularniejszych programów do kopiowania krążków DVD - DVDXCopy. Na razie nie wiadomo, jaki będzie werdykt sądu w tej sprawie - pewne jest jednak, że będzie on miała ogromny wpływ na werdykt sędziego w sprawie zgłoszonych wczoraj pozwów.

Głównym argumentem koncernów filmowych, pozywających producentów aplikacji do kopiowania płyt jest przekonanie, że ich produkty służą przede wszystkim piratom - do masowego, nielegalnego powielania krążków. Oskarżeni bronią się, tłumacząc, że ich produkty przeznaczone są jedynie dla tych osób, które zamierzają wykonać kopię zapasową legalnie nabytej płyty.


Zobacz również