Kopiowanie z problemami

Firma 321 Studios LLC zapowiedziała wprowadzenie na rynek oprogramowania do kopiowania filmów DVD. DVD X Copy ma pozwolić użytkownikom na wykonywanie idealnych kopii swoich dysków - problem jednak w tym, ze nie wiadomo czy wprowadzenie go do sprzedaży nie zostanie zablokowane przez amerykańskie prawo.

Problem polega na tym, że oprogramowanie to do dekodowania zawartości płyt wykorzystuje technologię DeCSS, której dystrybuowanie jest w myśl amerykańskiego prawa jest nielegalne. Przedstawiciele 321 Studios LLC twierdzą z kolei, że nie ma nic zdrożnego w umożliwieniu nabywcom płyt DVD swobodnego ich kopiowania - w końcu nikt nie zabrania właścicielom magnetowidów kopiowania kaset VHS.

Rzecz jest tym dziwniejsza, że na rynku jest już inna aplikacja produkowana przez 321 Studios, która umożliwia kopiowanie zawartości płyt DVD na nośniki CD.

DVD X Copy ma trafić na rynek pod koniec października. Program ma obsługiwać wszystkie formaty DVD - DVD-R, DVD-RW, a także DVD+R i DVD+RW. Cena aplikacji nie jest jeszcze znana.