Kopiuj-Wklej pomiędzy Windows 10, a Android! To będzie świetna funkcja

Microsoft zamierza jeszcze lepiej zintegrować Androida z Windows 10. Tym razem mowa o współdzielonym schowku, który znamy z urządzeń od Apple.

Microsoft po porażce z Windows Mobile oraz Windows Phone odpuścił sobie rozwój własnego, mobilnego systemu operacyjnego i skupił się na dostosowaniu Windows'a 10 do współpracy z Androidem.

Windows 10 i Android połączone poprzez aplikacje Twój Telefon

Windows 10 i Android połączone poprzez aplikacje Twój Telefon

Aplikacja Twój Telefon posiada możliwość zarządzania powiadomieniami, odbierania połączeń i wiadomości, a także przenoszenie plików pomiędzy Androidem, a Windows 10. Funkcjonalność wzrasta dodatkowo jeżeli posiadami telefon Samsunga, z którym Microsoft blisko współpracuje.

Microsoft zamierza przenieść integrację obu systemów o poziom wyżej. Mowa o wprowadzeniu międzysystemowej funkcji przechowywania danych ze schowka pomiędzy urządzeniami pracującymi pod kontrolą Windowsa 10 oraz Androida. W ten sposób użytkownicy będą mogli bez problemu skopiować tekst na smartfonie i wkleić go na komputer w czasie rzeczywistym. Oczywiście rozwiazanie działać będzie w obie strony.

Inżynierowie z Microsoft zintegrowali już system operacyjny Windows 10 ze schowkiem w chmurze. Funkcja ta powinna stać się dostępna dla wszystkich wraz z kolejną aktualizacja systemu operacyjnego.

Całe rozwiązanie opierać się będzie na technologii Microsoft Azure.

Przypominamy, że podobne rozwiązanie działa już pomiędzy komputerami z systemem operacyjnym Windows 10 zalogowanymi do tego samego konta Microsoft od 2018 roku.

Obecnie Microsoft pracuje nad wdrożeniem swojej funkcji kopiowania w chmurze na telefony i tablety z systemem operacyjnym Android, które korzystają z klawiatury SwiftKey będącej własnością giganta z Redmond.

Schowek przechowywany będzie za pośrednictwem konta Microsoft. W chwili obecnej funkcja ta jeszcze nie działa.

Źródło: thweindowsclub.com