Korea Północna pozyskała 6 milionów dolarów dzięki MMO

Jak donosi New York Times, Kim Dzong Il pozyskiwał nielegalnie środki pieniężne dzięki grom MMO. Jak to możliwe? Wynajęci hakerzy, sprzedawali złoto zdobywane w grach, po czym pieniądze pozyskane w ten sposób transferowali do Korei Północnej.

Gry typu Line Age 2 oraz inne należące do gatunku MMO, cieszą się niesamowitą popularnością w Korei Południowej. Nic więc dziwnego, że wykorzystać to postanowił dyktator Korei Północnej - Kim Dzong Il, dla którego głównym wrogiem są sąsiedzi z Południa.

New York Times opisuje proceder jakiego dopuszczał się północnokoreański rząd. Reżim Kim Dzong Ila wszedł w konszachty z chińskimi hakerami. Mieli oni włamywać się na serwery popularnych gier i instalować tam boty. Fikcyjni "gracze" automatycznie zbierali złoto, które następnie odsprzedawano za prawdziwe środki pieniężne. Pieniądze były następnie przesyłane do Pjongjangu.

Kim Dzong Il

Kim Dzong Il

Amerykański dziennik twierdzi, że Korea Północna w ciągu minionych dwóch lat, pozyskała dzięki temu procederowi ponad 6 milionów dolarów. Pieniądze poszły na północnokoreański program nuklearny. Policjanci w Seulu zatrzymali kilku podejrzanych o aktywny udział w tym procederze. Reżim z Północy twierdzi, że informacje te nie są prawdziwe i mają na celu zdyskredytowanie Korei Północnej.