Korea Południowa wprowadza tablety do szkół

Korea Południowa planuje masową cyfryzację swoich szkół. Z tego powodu, placówki edukacyjne mają zostać wyposażone w tablety, które zastąpią dotychczasowe zeszyty. Proces unowocześniania szkolnictwa ma być skończony do 2015 roku.

Flaga Korei Południowej

Flaga Korei Południowej

Korea Południowa jest pierwszym krajem, który zdecydował się na pełną cyfryzację szkolnictwa. W ojczyźnie Samsunga, ma to nastąpić już za niespełna 4 lata. O planach doniósł południowokoreański portal The Chosun Ilbo.

Na mocy decyzji rządu Południowej Korei, tamtejsze szkoły mają korzystać z tabletów zamiast tradycyjnych zeszytów. Cyfryzacja obejmie także podręczniki, które od 2015 roku mają zostać umieszczone w chmurze co ma sprawić, że będą bardziej dostępne dla wszystkich dzieci. Na ten cel zostanie przeznaczonych ponad prawie 2,5 miliarda dolarów.

Oprócz korzyści czysto praktycznych dla najmłodszych Koreańczyków, będzie to też duży zastrzyk finansowy dla koreańskich firm produkujących tablety. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony wielki przetarg na realizację cyfryzacji szkół w Korei Południowej. Oprócz niezbędnych urządzeń, każda ze szkół będzie musiała zostać wyposażona w Wi-Fi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w 2015 roku zeszyty oraz tradycyjne książki zostaną wyparte z południowokoreańskiej szkoły. Ciekawe ile lat czy też pokoleń trzeba będzie poczekać na cyfryzację polskiej szkoły?