Korea Południowa wprowadza tablety do szkół

Korea Południowa planuje masową cyfryzację swoich szkół. Z tego powodu, placówki edukacyjne mają zostać wyposażone w tablety, które zastąpią dotychczasowe zeszyty. Proces unowocześniania szkolnictwa ma być skończony do 2015 roku.

Flaga Korei Południowej

Korea Południowa jest pierwszym krajem, który zdecydował się na pełną cyfryzację szkolnictwa. W ojczyźnie Samsunga, ma to nastąpić już za niespełna 4 lata. O planach doniósł południowokoreański portal The Chosun Ilbo.

Na mocy decyzji rządu Południowej Korei, tamtejsze szkoły mają korzystać z tabletów zamiast tradycyjnych zeszytów. Cyfryzacja obejmie także podręczniki, które od 2015 roku mają zostać umieszczone w chmurze co ma sprawić, że będą bardziej dostępne dla wszystkich dzieci. Na ten cel zostanie przeznaczonych ponad prawie 2,5 miliarda dolarów.

Zobacz również:

  • Powrót do szkoły - tani i dobry sprzęt do nauki, laptop, komputer, a może tablet? Przeglądamy ofertę RTV Euro AGD
  • Jakiego iPada kupić? Przedstawiamy najlepsze modele w 2023 roku

Oprócz korzyści czysto praktycznych dla najmłodszych Koreańczyków, będzie to też duży zastrzyk finansowy dla koreańskich firm produkujących tablety. W najbliższym czasie ma zostać ogłoszony wielki przetarg na realizację cyfryzacji szkół w Korei Południowej. Oprócz niezbędnych urządzeń, każda ze szkół będzie musiała zostać wyposażona w Wi-Fi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w 2015 roku zeszyty oraz tradycyjne książki zostaną wyparte z południowokoreańskiej szkoły. Ciekawe ile lat czy też pokoleń trzeba będzie poczekać na cyfryzację polskiej szkoły?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: