Koreańscy operatorzy chcą przecenić Galaxy Fold, Samsung stanowczo odmawia

Samsung stanowczo sprzeciwił się pomysłowi na obniżenie ceny Galaxy Fold.

W chwili obecnej cały technologiczny świat zwrócony jest w stronę Samsunga oraz przyszłotygodniowej konferencji z cyklu Galaxy Unpacked. Zobaczymy na niej nowe flagowce z rodziny Galaxy S20 oraz drugiego składanego smartfona od Samsunga.

Koreańscy operatorzy chcą przecenić Galaxy Fold, Samsung stanowczo odmawia

Źródło: pcworld.com

W związku z tym, że na rynku niedługo pojawi się nowy smartfon z elastycznym ekranem logicznym posunięciem jest obniżenie ceny poprzedniego modelu, aby wycofać go z rynku. Na taki pomysł wpadli ostatnio koreańscy operatorzy. Trzej najwięksi operatorzy komórkowi w Korei Południowej, którzy posiadają w swojej ofercie Galaxy Fold zwrócili się do Samsunga z propozycją obniżenia ceny smartfona. Zazwyczaj takie prośby przed premierą nowych smartfonów są akceptowane, ale tym razem Samsung stanowczo domówił.

Plotki donoszą, że operatorzy chcieli solidnego obniżenia ceny Samsunga Galaxy Fold. Mowa tu o około 300 euro na jednym egzemplarzu. Operatorzy uzasadniali swoją prośbę zbliżającą się premierą nowego Galaxy Z Flip. Samsung odmówił twierdząc, że Galaxy Fold nie jest bezpośrednim poprzednikiem dla Galaxy Z Flip.

Według producenta oba urządzenia posiadają zupełnie inne konstrukcje i dedykowane są do innych odbiorców. Po premierze Galaxy Z Flip roczny już Galaxy Fold nadal ma być sztandarowym urządzeniem Samsunga. Z drugiej strony trzeba pamietać, że Galaxy Fold nie zaliczył udanego debiutu, a jego ekran do doskonałych nie należy. Nowy Galaxy Z Flip z konstrukcją typu clamshell ma być zauważalnie tańszy od ceny detalicznej Galaxy Fold, która w Polsce została ustalona na 9000 zł.

Obniżenie ceny, jakiej domagali się koreańscy operatorzy spowodowałoby, że Galaxy Fold stałby się naturalnym konkurentem dla Galaxy Z Flip, czego Samsung chce uniknąć. Dodatkowo Koreańczycy z pewnością nie chcą podpaść klientom, którzy zdecydowali się wydać 9000 zł na składanego smartfona. Spadek ceny o ponad 1000 zł z pewnością bardzo by ich zdenerwował.

Najnowsze plotki donoszą, że Galaxy Fold doczeka się swojego następcy w okolicach czerwca 2020 roku. Wtedy Samsung z pewnością pozwoli operatorom na wyprzedaż Galaxy Fold pierwszej generacji.

Źródło: gsmarena.com