Koreański konkurent Maka Mini

Koreańska firma Ripple wprowadziła do sprzedaży nowy niewielki komputer, zbliżony wyglądem do Maka Mini firmy Apple. Mowa tu o modelu Mini Chocolate, który korzysta z procesora Intel Atom.

Ripple Mini Chocolate to niewielka skrzynka (dostępna w trzech kolorach - srebrnym, czarnym i czerwonym) o wymiarach 15 x 210 x 80 mm (Mac Mini - 50 x 165 x 165 mm). W jej środku zamontowano energooszczędny, pracujący z częstotliwością 1,6 GHz procesor Intel Atom 230 (FSB 533 MHz) współpracujący z mostkiem południowym i945GC i mostkiem północnym ICH7S.

Ripple Mini Chocolate

Ripple Mini Chocolate

Sprzęt oddaje do dyspozycji użytkownika zintegrowany układ graficzny Intel GMA 950 (wyjście VGA), moduł Fast Ethernet oraz kartę dźwiękową HD. Pozwala mu na zainstalowanie dysków twardych oraz slotowego napędu optycznego przy wykorzystaniu dwóch złączy SATA 3,0 Gb/s i jednego IDE oraz skorzystanie maksymalnie z 2 GB pamięci DDR2 667/553 MHz (jedno gniazdo). Całość cechuje niewielki pobór mocy - zasilanie zapewniane jest przez 60-watowy PSU.

Ripple Mini Chocolate (bez dysków, napędu i pamięci RAM) został wyceniony (po przeliczeniu z wonów) na około 207 USD. Niestety nie wiadomo, kiedy urządzenie pojawi się w Europie.