Korn, Beastie Boys i Lily Allen w wirtualnym świecie There.com

Czy kiedykolwiek chcieliście spędzić wolny czas z zespołem "The Beastie Boys" czy "Korn"? Już niedługo członkowie There.com będą mogli to zrobić. Firma Makena Technologies Inc. zadbała o to by w wirtualnym świecie znalazły się największe grupy muzyczne.

Korn, Beastie Boys i Lily Allen w wirtualnym świecie There.com

Korn

Firmy ogłosiły że pierwszą fazą ich działań mają być znaczące, bliskie kontakty pomiędzy "Makena" i "EMI Group PLC". Nie podano przy tym żadnych szczegółów finansowych umowy.

Według Bena Richardsona, wiceprezesa ds. rozwoju There.com, przeniesienie niektórych zespołów do wirtualnych światów może przynieść firmom nagraniowym spore zyski. Jak to ma wyglądać w praktyce?

Przez następne kilka miesięcy, specjalnie stworzone avatary artystów, włączając "The Beastie Boys", "Korn", "Lily Allen", "MIMS" i "Yellowcard" dołączą do There.com by spotykać się i udzielać wywiadów swoim fanom.

Jako pierwszy w świecie There.com pojawi się wykonawca "MIMS". Nastąpi to już 10 lipca. W jaki sposób spotkać artystę? Trzeba zarejestrować się do There.com i czekać na specjalne zaproszenie.

Korn, Beastie Boys i Lily Allen w wirtualnym świecie There.com

Lily Allen

"Makena" tworzy 10 wirtualnych nocnych klubów, z których każdy zdolny jest do pomieszczenia maksimum 50 fanów. Avatary muzyków będą się teleportować pomiędzy klubami. Dzięki temu każdy będzie miał czas na spotkanie i zadanie pytania artystom.

Początkowo, spotkania będą przeprowadzane poprzez rozmowy tekstowe. W przyszłości There.com może zaoferować również opcję czatu głosowego. Najśmielsze plany wskazują wręcz na możliwość występów rozmaitych zespołów w sieci. "Makena" stworzy także interaktywne sklepy, przez które będzie sprzedawać płyty CD, DVD oraz gadżety związane z danymi artystami.

There.com ma około miliona członków. Według Richardsona 70 procent z nich jest w przedziale wiekowym od 13 do 26 lat. Około 46 procent to kobiety.