Koronawirus COVID-19 i 5G - przedstawiciel brytyjskiego rządu odniósł się do teorii spiskowych

Michael Gove skomentował teorie spiskowe, które jakiś czas temu pojawiły się w mediach społecznościowych. Minister bez teki z rządu Borisa Johnsona w mocnych słowach skomentował informacje o wpływie sieci 5G na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

fot. The Sun

Gove, pełniący również rolę kanclerza księstwa Lancaster określił ostatnie plotki mianem nosnesnu i niebezpiecznej bzdury. Przypomnijmy, że teoria spiskowa, o której mowa wskazuje, że nowe maszty 5G są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie koronowirusa. W efekcie doszło nawet do pierwszych podpaleń masztów 5G. Obiekty tego typu spłonęły już w Wielkiej Brytanii - po jednym w Birmingham i Merseyside.

Michael Andrew Gove to wpływowy członek partii konserwatywnej, który w kolejnych rządach pełni funkcje: ministra edukacji, ministra sprawiedliwości oraz ministra środowiska, żywności i spraw wsi.

Po opublikowaniu stanowiska pojawiły się głosy poparcia. Wśród nich warto wymienić słowa Stephen'a Powls'a pełniącego stanowisko dyrektora Narodowej Służby Zdrowia (NHS). Podkreśla on, że teorie o roli 5G są „najgorszymi rodzajami fake newsów”. I dodaje że: „Jestem absolutnie oburzony, absolutnie oburzony, że ludzie podejmują działania przeciwko infrastrukturze, której potrzebujemy, aby zareagować na obecną sytuację zdrowotną”. Jego zdaniem w momencie gdy wszyscy zmuszeni są do pozostania w swoich domach i nie możliwe jest spotykanie się ze rodziną czy znajomymi, bardzo ważne jest aby sieć telefonii komórkowej stanęła na wysokości zadania.

Koronawirus COVID-19 i 5G - przedstawiciel brytyjskiego rządu odniósł się do teorii spiskowych

Teoria spiskowa, o której mowa powstałą po szczycie zdrowia w Arizonie, gdzie amerykański lekarz Thomas Cowan ogłosił, że w Afryce nie ma 5G i dlatego w tym regionie nie ma przypadków koronawirusa. Lekarz najprawdopodobniej nieświadomie przyczynił się do niebezpiecznych działań. W Afryce potwierdzenie są już tysiące przypadków COVID-19, a kolejne nowe przypadki ciągle się pojawiają.

Sprawdź również: Niezbyt krótki informator o działaniach rządu, służb i kluczowych spółek w obliczu COVID-19

Jeśli nie boisz się 5G to rzuć okiem na te fantastyczne ceny Samsunga Galaxy S20 z obsługą nowego standardu sieci: