Koronawirus COVID-19 i 5G - przedstawiciel brytyjskiego rządu odniósł się do teorii spiskowych

Michael Gove skomentował teorie spiskowe, które jakiś czas temu pojawiły się w mediach społecznościowych. Minister bez teki z rządu Borisa Johnsona w mocnych słowach skomentował informacje o wpływie sieci 5G na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

fot. The Sun

Gove, pełniący również rolę kanclerza księstwa Lancaster określił ostatnie plotki mianem nosnesnu i niebezpiecznej bzdury. Przypomnijmy, że teoria spiskowa, o której mowa wskazuje, że nowe maszty 5G są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie koronowirusa. W efekcie doszło nawet do pierwszych podpaleń masztów 5G. Obiekty tego typu spłonęły już w Wielkiej Brytanii - po jednym w Birmingham i Merseyside.

Michael Andrew Gove to wpływowy członek partii konserwatywnej, który w kolejnych rządach pełni funkcje: ministra edukacji, ministra sprawiedliwości oraz ministra środowiska, żywności i spraw wsi.

Zobacz również:

  • iPhone 12s/13 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [02.08.2021]
  • Wariant Delta: będzie nowa szczepionka? Pfizer ma plan!

Po opublikowaniu stanowiska pojawiły się głosy poparcia. Wśród nich warto wymienić słowa Stephen'a Powls'a pełniącego stanowisko dyrektora Narodowej Służby Zdrowia (NHS). Podkreśla on, że teorie o roli 5G są „najgorszymi rodzajami fake newsów”. I dodaje że: „Jestem absolutnie oburzony, absolutnie oburzony, że ludzie podejmują działania przeciwko infrastrukturze, której potrzebujemy, aby zareagować na obecną sytuację zdrowotną”. Jego zdaniem w momencie gdy wszyscy zmuszeni są do pozostania w swoich domach i nie możliwe jest spotykanie się ze rodziną czy znajomymi, bardzo ważne jest aby sieć telefonii komórkowej stanęła na wysokości zadania.

Koronawirus COVID-19 i 5G - przedstawiciel brytyjskiego rządu odniósł się do teorii spiskowych

Teoria spiskowa, o której mowa powstałą po szczycie zdrowia w Arizonie, gdzie amerykański lekarz Thomas Cowan ogłosił, że w Afryce nie ma 5G i dlatego w tym regionie nie ma przypadków koronawirusa. Lekarz najprawdopodobniej nieświadomie przyczynił się do niebezpiecznych działań. W Afryce potwierdzenie są już tysiące przypadków COVID-19, a kolejne nowe przypadki ciągle się pojawiają.

Sprawdź również: Niezbyt krótki informator o działaniach rządu, służb i kluczowych spółek w obliczu COVID-19

Jeśli nie boisz się 5G to rzuć okiem na te fantastyczne ceny Samsunga Galaxy S20 z obsługą nowego standardu sieci: