Koronawirus poważnym problemem również dla Nintendo

Nintendo wydało oświadczenie o opóźnieniach w dostawach konsol i gier na rynku japońskim - powodem epidemia koronawirusa.

Na oficjalnej stronie Nintendo zamieszczono oświadczenie, w którym firma przeprasza za spodziewane opóźnienia na rynku japońskim. Producent przewiduje problemy zarówno w produkcji, jak i w dostawie konsol Nintendo Switch oraz gry fitness – Ring Fit Adventure.

Sprawa jest poważna, tym bardziej, że od premiery Nintendo Switch, na rynku japońskim sprzedano ponad dwanaście milionów urządzeń. Włodarze konsorcjum zapewniają, że "aktywnie pracują nad jak najszybszym dostarczeniem produktów". W oświadczeniu nie wspomniano nic na temat opóźnień na innych rynkach.

Komplikacje, które dotknęły Nintendo, są spowodowane wybuchem epidemii Koronawirusa. Produkcja głównych jednostek konsoli Switch odbywa się właśnie w Chinach, czyli w epicentrum wybuchu choroby. Obecnie zminimalizowano transport oraz przejazdy w większej części kraju, a wiele miast i miliony ludzi zostały objęte ścisłą kwarantanną.

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek Koronawirusa odnotowano w chińskiej prowincji Wuhan pod koniec grudnia. Według ostatniego oświadczenia dyrektora generalnego WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), wirusem zaraziło się już dwadzieścia osiem tysięcy ludzi, a na skutek zakażenia zmarło około pięćset sześćdziesiąt osób. Przypadki zachorowań odnotowano także, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Belgi, Niemczech i Szwecji.

Działania wirusa mają znacznie szersze spektrum, już wcześniej informowaliśmy was o wpływie koronawirusa na pracęSamsunga, Huawei, Apple czy nawet Blizzarda.

źródło: wccftech.com/who.int