Koronawirus zagrożeniem dla produkcji iPhone'a 9, 11 oraz AirPods

Koronawirus sieje spustoszenie w Chinach. Wirus zagraża ludziom, co przekłada się na opóźnienia w produkcji elektroniki.

Koronawirus, który pojawił się na przestrzeni ostatnich kilku tygodni na terenie Chin nadal sieje spustoszenie. W mieście Wuhan, gdzie po raz pierwszy wykryto nowy rodzaj wirusa budowane są specjalne szpitale, a liczba chorych stale się zwiększa. Epidemia trwa w najlepsze i ciągnie za sobą wiele konsekwencji.

Koronawirus zagrożeniem dla produkcji iPhone'a 9, 11 oraz AirPods

Źródło: apple.com

Chiny są obecnie największym producentem elektroniki, a swoje fabryki w państwie środka posiadają najwięksi giganci technologiczni. Niestety koronawirus wprowadza opóźnienia na kolejnych liniach produkcyjnych. Informowaliśmy już, że Motorola Razr zadebiutuje w wersji 5G. Premiera planowana była właśnie w mieście Wuhan, które obecnie jest w epicentrum wirusa. Po kilku dniach dowiedzieliśmy się, że rynkowa premiera Razr produkowanej w Wuhan uległą opóźnieniu.

Najnowsze plotki z Chin donoszą, że sytuacja się nie poprawia, a koronawirus może zagrozić produkcji urządzeń firmy Apple. Mowa o nowym niskobudżetowym modelu iPhone'a, podstawowym modelu iPhone'a 11 oraz słuchawkach AirPods.

Chiny stale wszczynają kolejne środki bezpieczeństwa, które obejmują kwarantanny i ograniczenie możliwości poruszania się po kraju. Niektóre firmy pozwalają swoim pracownikom pozostać w domach, aby nie zwiększać ryzyka zachorowania koronawirusem.

Infromacje przekazane przez Nikkei Asian Review donoszą, że wirus rozprzestrzenił się już w prowincji Hubei, w której pobliżu Apple posiada jeden z głównych zakładów produkcyjnych.

Bloomberg sugeruje, że produkcja iPhone'a 9/SE 2 jest szczególnie narażona na ryzyko w związku z koronawirusem. Apple nie posiada jeszcze wyprodukowanych egzemplarzy, co może spowodować opóźnienie premiery urządzenia.

Dodatkowo mogą pojawić się problemy z dostarczeniem na rynek odpowiedniej ilości egzemplarzy hitowego iPhone'a 11. Aby nadążyć z popytem Apple zdecydowało się na zwiększenie produkcji tego modelu o 10 procent. Przy okazji zwiększono także produkcję słuchawek AirPods, które w zeszłym roku doczekały się aktualizacji oraz zupełnie nowego modelu.

Koronawirus może pokrzyżować plany giganta z Cupetino.

Źródło: 9to5mac.com