Korporacyjny filtr sieciowy

Brytyjska firma SurfControl przedstawiła nową wersję oprogramowania SuperScout służącego do monitorowania korzystania z Internetu w sieciach korporacyjnych.

Na targach Comdex, firma SurfControl przedstawiła aplikację SuperScout, monitorującą w czasie rzeczywistym wykorzystania sieci korporacyjnej i Internetu. Kelly Haggerty, wiceprezes SurfControl, twierdzi, iż zaprezentowany system jest czymś w rodzaju zapory ogniowej dla "niepożądanych" treści pochodzących z Internetu. Haggerty dodaje, że jego firma chce "promować odpowiedzialne korzystanie z Sieci, zwłaszcza w miejscu pracy".

Według zapewnień producenta jest to jedyny dostępny na rynku system umożliwiający ustawianie nie tylko stałych lecz także kontekstowych filtrów, które blokują dostęp do danych stron na podstawie inteligentnej analizy ich zawartości. Na swojej witrynie internetowej, firma SurfControl udostępnia zawierającą już 1,5 miliona pozycji, listę adresów sieciowych zawierających treści niepożądane. Należą do nich między innymi serwisy pornograficzne, prezentujące treści kryminalne oraz udostępniające usługi poczty elektronicznej przez WWW.


Zobacz również