Korzystasz z Adobe Lightroom na iOS? Szybko zaktualizuj aplikacje

Najnowsza aktualizacja Lightrooma naprawia błąd, który kasuje zapisane zdjęcia. Uważaj - nie działa również synchronizacja z chmurą.

Adobe wprowadziło właśnie aktualizację aplikacji Lightroom na iOS. Program w wersji 5.4.1 rozwiązuje problemy, jakie trapiły wersję 5.4. Przypominamy, że użytkownicy skarżyli się na losowe usuwanie ich zdjęć, projektów oraz ustawień aplikacji. Problem jest o tyle poważny, że w wersji Lightroom for iOS 5.4 nie działała również synchronizacja z chmurą Adobe. Oznacza to, że dane zostały utracone bezpowrotnie.

Adobe Lightroom na iOS, iPadOS oraz macOS

Adobe Lightroom na iOS, iPadOS oraz macOS

Pierwsze raporty o problemach pojawiły się w poniedziałek na Reddicie oraz Twitterze.

Jeden z użytkowników przekazał, że stracił wszystkie swoje zdjęcia wykonane na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Podobnych skarg i zażaleń jest coraz więcej. Problem dotyczy osób, które od początku przechowywały swoje dane jedynie lokalnie. W przypadku korzystani z chmury Adobe większość plików można odzyskać - synchronizacja nie działała tylko przez pewien czas.

Niestety osoby, które płacą spore pieniądze za usługi chmurowe Adobe również utracili dostęp do setek tysięcy zdjęć.

Adobe wprowadziło już aktualizację aplikacji Lightroom na iOS, która rozwiązuje problem. Niestety firma potwierdziła, że utracone dane są niemożliwe do odzyskania.

Oto oficjalne oświadczenie kierownictwa:

"Zdajemy sobie sprawę, że niktórzy klienci, którzy zaktualizowali Lightroom do wersji 5.4.0 na iPhone'ie i iPadzie mogli utracić dostęp do zdjęć i ustawień, które nie zostały zsynchronizowane z chmurą. Nowa wersja Lightroom mobile (5.4.1) dla systemów iOS i iPadOS została już wydana. Instalacja wersji 5.4.1 nie przywróci brakujących zdjęć lub ustawień użytkownikom, których dotyczy problem wprowadzony w wersji 5.4.0. Szczerze przepraszamy wszystkich klientów, którzy zostali dotknięci tym problemem."

Firma Adobe zaleca wszystkim użytkownikom, którzy napotkali problem próbę przywrócenia ostatniej kopii zapasowej iCloud wykonanej przed 17 sierpnia 2020 roku.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11. Zobacz, jaki fotosmartfon do 1500 zł kupić.

Źródło: macrumors.com