Korzystasz z Facebooka? Pożycz moc peceta Intelowi

Intel przy współudziale organizacji non profit GridRepublic stworzył oprogramowanie Progress Thru Processors, skierowane do użytkowników Facebooka. Dzięki niemu internauci będą mogli przeznaczyć chwilowo niewykorzystywaną moc obliczeniową swoich maszyn do udziału w projektach badawczych.

Aby móc skorzystać z aplikacji, należy być zarejestrowanym użytkownikiem serwisu społecznościowego. Instalacja programu umożliwi przeznaczenie części mocy obliczeniowej komputera na potrzeby projektów Rosetta@home, Climateprediction.net lub Africa@home.

Celem pierwszej z wymienionych inicjatyw badawczych jest poszukiwanie lekarstw na poważne schorzenia, takie jak nowotwory, HIV/AIDS, choroba Alzheimera i inne. Climateprediction.net to projekt służący lepszemu zrozumieniu zmian klimatycznych w oparciu o przewidywanie i testowanie modeli pogodowych. W ramach projektu Africa@home można wziąć udział w poszukiwaniach efektywnych sposobów walki z malarią (analizy i symulacje różnych modeli rozprzestrzeniania się choroby oraz potencjalny wpływ nowych lekarstw i szczepionek).

Sama aplikacja ma nie tylko zajmować niewiele zasobów komputera, ale także działać w przyjazny dla użytkownika sposób. Uruchamia się bowiem tylko wtedy, gdy pecet nie jest obciążony innymi zadaniami. Ponadto, gdy użytkownik uruchomi w systemie bardziej wymagające oprogramowanie, Progress Thru Processors wyłączy się.

W lipcu br. liczba użytkowników Facebooka przekroczyła 250 milionów osób. Serwis istnieje od 2004 r.

Więcej informacji: Progress Thru Processors w serwisie Facebook


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: