Korzystasz z Firefox? Sprawdź, jakie nowości przygotowano na Androida

Mozilla przygotowuje się do wprowadzenia nowej wersji Firefoxa na Androida. Wśród nowości kilka funkcji, które znamy z przeglądarek konkurencji.

Firefox w wersji na Androida w ubiegłym miesiącu otrzymał dużą aktualizację, która wprowadziła przeprojektowany interfejs użytkownika. Okazuje się, że to nie koniec nowości, jakie Mozilla przygotowała dla użytkowników mobilnej wersji przeglądarki Firefox.

Firefox

Firefox

Portal SlashGear informuje, że producent zamierza dodać do mobilnej wersji przeglądarki kilka niezwykle użytecznych funkcji. Inżynierowie zamierzają zaimplementować kilka rozszerzeń, które trafiły już do wersji testowej Nightly.

Zobacz również:

  • Używasz Firefoxa? Już możesz go zaktualizować
  • Jak sprawdzić, czy Twoje hasło zostało skradzione?

Mozilla informuje, że testowane obecnie funkcje trafią do finalnej wersji przeglądarki Firefox na Androida w listopadzie tego roku.

Jakich nowości możemy się spodziewać? Nowy Firefox umożliwi odtwarzanie wideo w tle. Funkcja Video Background Play Fix pozwoli na odtwarzanie materiałów wideo w tle po przejściu do kolejnej zakładki. Pojawi się również funkcja wyszukiwania obrazów.

Mozilla pracuje również nad poprawą bezpieczeństwa i prywatności swoich użytkowników. Firefox otrzyma rozszerzenia FoxyProxy oraz Biwared - dedykowane narzędzie do zarządzania hasłami.

Jeżeli chcesz przetestować nowe funkcje już dziś zainstaluje Firefox Nightly z Google Play.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Źródło: phonearena.com