Korzystasz z Google Chrome? Jak najszybciej zainstaluj aktualizację zabezpieczeń

Najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie z poważną luką w zabezpieczeniach. Jak najszybciej zaktualizuje swojego Chrome'a.

Zgodnie z najnowszymi danymi Google Chrome nieprzerwanie od miesięcy jest najpopularniejszą przeglądarką sieciową na świecie. Wersja mobilna oraz desktopowa mają łącznie ponad 68 procentowe udziały w rynku. Oznacza to, że prawdopodobnie podobnie, jak ja korzystasz na codzień z przeglądarki Google Chrome na co najmniej jednym ze swoich urządzeń. Niestety nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości.

Korzystasz z Google Chrome? Jak najszybciej zainstaluj aktualizację zabezpieczeń

Źródło: pcworld.com

Google wydało właśnie pile ostrzeżenie dotyczące krytycznego błędu zabezpieczeń odnalezionego w kodzie źródłowym przeglądarki Google Chrome, który naraża na niebezpieczeństwo miliardy użytkowników.

Zobacz również:

Wyszukiwarkowy gigant informuje, że błąd w przeglądarce Google Chrome jest bezpośrednio związany z luką o nazwie kodowej CVE-2020-6457, która pozwala hakerom na wykorzystanie wolnej pamięci operacyjnej w urządzeniu do uruchomienie fałszywych kodów.

Na błąd narażeni są wszyscy użytkownicy Google Chrome. Mowa zatem o ponad dwóch miliardach osób, które aktywnie korzystają z przeglądarki od Google. Problem dotyczy desktopowych wersji Google Chrome wydawanych na wszystkie najpopularniejsze systemy operacyjne - Windows, Linux oraz macOS.

Luka w zabezpieczeniach została po raz pierwszy wykryta przez ekspertów do spraw bezpieczeństwa w firmie Sophos, którzy poinformowali, że nieszczelne zabezpieczenia pozwalają na zdalne wykonywanie poleceń.

Specjaliści z Spohos opisali, jak potencjalnie hakerzy mogą wykorzystać nową lukę. Okazuje się, że pozwala ona na całkowite obejście wszystkich systemów zabezpieczeń w przeglądarce Google Chrome w celu uruchomienia nieautoryzowanej wtyczki.

Spohos twierdzi, że ze względu na bezpieczeństwo użytkowników Google nie poinformuje, jak dokładnie można wykorzystać lukę dopóki użytkownicy nie zainstalują zaktualizowanej wersji Chrome'a.

Google aktywnie zachęca użytkowników do aktualizacji swojej przeglądarki. Wersja z poprawionymi zabezpieczeniami to Google Chorome 81.0.4044.113. Aktualizacja udostępniana jest partiami za pomocą mechanizmu OTA. Możliwe jest ręczne wymuszenie aktualizacji z poziomu ustawień przeglądarki.

Zastanawiasz się nad zmianą przeglądarki? Sprawdź nasz ranking najlepszych przeglądarek 2020 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani komputer do przeglądania internetu.

Źródło: techradar.com