Korzystasz z Outlooka? Microsoft szykuje zupełnie nową wersję aplikacji!

Microsoft zrywa z tradycjami i zabiera się za gruntowne przeprojektowanie jednej ze swoich najpopularniejszych aplikacji - klienta pocztowego Outlook. Jakie nowości przewidziano w One Outlook?

Zgodnie z najnowszym raportem portalu Windows Central opublikowanym przez Zaca Bowdena, Microsoft pracuje nad zupełnie nową wersją aplikacji Outlook dla komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ już na konferencji Ignite przeznaczonej dla deweloperów, pracownicy Microsoft przedstawili plany ujednolicenia Outlooka na różnych platformach sprzętowych.

Microsoft Outlook w wersji przeglądarkowej

Microsoft Outlook w wersji przeglądarkowej

Po przeprojektowaniu wizualnym Outlooka, które z przerwami trwało łącznie aż kilka lat nadszedł czas na prezentację zupełnie nowej wersji klienta pocztowego.

Zobacz również:

  • Dlaczego zawsze warto używać świeżej instalacji systemu na nowym urządzeniu?
  • Podatność Outlooka blokuje wykrywanie scamu

W 2015 roku wraz z systemem operacyjnym Windows 10 na rynku pojawiły się dwie nowe aplikacje - Poczta oraz Kalendarz, które zostały ubrane w atrakcyjny wizualnie interfejs użytkownika, ale brakowało im wielu funkcji ze starszych wersji Outlooka oraz Poczty systemu Live.

Okazuje się, że nadchodząca wersja Outlooka połączy najlepsze cechy aplikacji Poczta, Kalendarz oraz klasycznego Outlooka dołączanego do pakietu biurowego Office.

Microsoft postanowił skonsolidować swojego klienta pocztowego. Obecnie do dyspozycji mamy wersję webową oraz aplikację Win32. Oba programy różnią się od siebie wizualnie oraz funkcjonalnością.

Nowa aplikacja Outlook rozwijana jest obecnie pod kryptonimem Project Monarch. Całość oparta zostanie na aplikacji internetowej PWA, a program ważyć będzie znacznie mniej, niż obecne aplikacje Poczta, Kalendarz oraz Outlook. Nadchodzące rozwiązanie zaoferuje wsparcie dla wielu funkcji natywnych ze starej wersji Outlooka. Mowa między innymi o możliwości przechowywania wiadomości w trybie offline. Dodatkowo Outlook wyglądać będzie tak samo na wszystkich platformach - od MacOS i Windows, aż po Androida oraz wersję webową.

Kiedy czeka nas jedna z największych rewolucji w historii klienta pocztowego Outlook? Według posiadanych obecnie danych nie prędko. Pierwsze wersje poglądowe mają zostać udostępnione w tym roku. Nowy Outlook pojawi się na rynku dopiero w 2022 roku. Wcześniej obecna wersja aplikacji otrzyma aktualizację interfejsu użytkownika.

Źródło: neowin.net