Kosmiczna autostrada? Przy Księżycu pojawią się roboty i stacje benzynowe

Między Ziemią a Księżycem ma pojawić się system placówek kosmicznych byłego szefa NASA.

Kosmiczna autostrada? Przy Księżycu pojawią się roboty i stacje benzynowe

pexels.com

Były szef NASA, Steve Jurczyk i jego komercyjna firma Quantum Space ma w planach zbudowanie systemu placówek kosmicznych w przestrzeni okołoksiężycowej, czyli regionie między Ziemią a srebrnym globem.

Planowana infrastruktura ma pomóc w przyszłych wycieczkach na powierzchnię Księżyca, w tym rozmieszczaniu satelitów, przechowywaniu ładunków, tankowaniu statków kosmicznych i tworzeniu połączeń komunikacyjnych.

Zobacz również:

  • Miliarder zapłacił SpaceX. Pierwszy komercyjny spacer kosmiczny jeszcze w tym roku

Placówki mają działać podobnie do stacji benzynowych wzdłuż autostrad. Statki kosmiczne będą miały możliwość zatankowania w trakcie podróży, których ilość z pewnością wzrośnie, gdy tylko misja NASA Artemis dojdzie do skutku. Wsparcie techniczne i logistyczne będzie miało kluczowe znaczenie, a firma Jurczyka może być pionierem w przestrzeni cislunarnej. Jak dodaje były administrator:

Możemy być pierwszymi inicjatorami, którzy ustalą możliwości i usługi w przestrzeni cislunarnej.

Quantum Space planuje rozpocząć projekt od automatycznej stacji wspierającej komunikację w przestrzeni. Sondy firmy mają stacjonować w odległości ponad 61 tys. km od powierzchni Księżyca i utrzymywać między Ziemią a nim stałe połączenie.

Zobacz także: W Holandii wykryto nowy wariant wirusa HIV

Źródło: futurism.com