Kosmiczna strategia

Startopia - nowe strategia ekonomiczna rozgrywana w przestrzeni kosmicznej.

Programiści z Mucky Foot odpowiedzialni m.in. za bardzo udaną grę Urban Chaos, pracują w chwili obecnej nad produktem o nazwie Startopia. Tytuł, z gatunku kosmicznych strategii ekonomicznych, oferuje również elementy charakterystyczne dla RTS.

Gracz otrzymuje zadanie odbudowy zniszczonego imperium galaktycznego. Aby tego dokonać musi przejąć kontrolę nad siecią stacji kosmicznych, co jest możliwe zarówno na drodze dyplomatycznej, jak i siłowej. Bardzo ważne jest też umiejętne zarządzanie dostępnymi surowcami oraz utrzymywanie dobrych stosunków z innymi cywilizacjami. Ponadto trzeba wykazać się zdolnościami przywódczymi, ponieważ nasze wojska często ścierać się będą z nieprzyjaciółmi (m.in. międzygwiezdni piraci i tajemniczy obcy). Oprawa graficzna umożliwia rozgrywkę w wysokiej rozdzielczości przy zastosowaniu mocnego "silnika" 3D, który potrafi generować pokaźną liczbę efektów specjalnych.

Wydaniem Startopii zajmie się korporacja Eidos Interactive, która zapowiedziała rozpoczęcie ogólnoświatowej sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Za dystrybucję gry na terenie Polski odpowiedzialna będzie firma Mirage Media.


Zobacz również