Kot w kosmosie - testujemy sztuczną inteligencję: Midjourney i inne generatory

Potrzebujesz grafiki, ilustracji lub obrazka z kotem? Niech sztuczna inteligencja wykona go za Ciebie. Oto usługi, z jakich możesz korzystać już teraz!

Fot.: Midjourney

Niegdyś pomysł, że to maszyna będzie tworzyć wpadające w oko grafiki, wydawał się szalony i klasyfikowany był jako fantastyka. Jednak obecnie to po prostu fakt. Po pojawieniu się takich rozwiązań, jak Midjourney oraz DALL-E cały świat otrzymał narzędzia do tworzenia wspaniałych obrazów. Aktualnie ich jakość jest jeszcze różna, ale nie zapominajmy, że to dopiero początek, a narzędzia te cały czas są trenowane i z biegiem czasu będą zyskiwać nowe możliwości oraz zyskiwać na jakości. Choć przyznam uczciwie, że obecnie i tak przeważająca większość wygenerowanych obrazów wygląda świetnie.

Nie należy jednak popadać w błąd i myśleć, że sztuczna inteligencja sama tworzy grafikę. Bazuje ona na milionach obrazów i zdjęć, które ma dostępne w swojej bazie danych. Z nich pobiera elementy odpowiadające "zamówieniu" człowieka, czyli miksuje pochodzące z różnych źródeł w celu stworzenia z nich nowej całości. Dodatkowo przekształca je tak, aby jak najlepiej odpowiadały poleceniu. Jeśli więc np. napiszesz "zachód słońca w górach", wyszuka w swoich zasobach góry i zachodzące słońce, a następnie wykona kolosalne ilości połączeń. W efekcie wychodzi coś nowego i świeżego.

Zobacz również:

  • Polacy zajęli się AI. Czego ją nauczyli?
  • Microsoft i Adobe ujawniają swoje generatory grafik SI
  • ChatGPT - co to właściwie jest? Co potrafi? Czy jest się czego bać?

W poniższej galerii przedstawiamy informacje o generatorach obrazów, z których można w dowolnej chwili skorzystać. Podajemy także informacje o cenach, subskrypcjach itp., dzięki czemu możesz wybrać najlepszy dla siebie. Porównania dokonujemy na bazie frazy "kot w kosmosie". Dlaczego? Po pierwsze - koty wszyscy lubią oglądać. Po drugie - wbrew pozorom nie jest to prosty temat i daje liczne możliwości. Zobacz, jak poradziły sobie z nim różne SI!

Generatory obrazów SI