Kotlet.tv - telewizja kulinarna w Sieci

Kotlet.tv jest największą polską stroną z tak dużą liczbą własnoręcznie zrealizowanych filmów z przepisami. To pierwsza internetowa telewizja kulinarna w naszym kraju i jedno z ciekawszych źródeł wiedzy o potrawach z różnych stron świata.

Kotlet.tv jest najciekawszą polską stroną z przepisami kulinarnymi w formie zdjęć i filmów.

Wejdź na stronę:

Zobacz też:

Miłośnicy gotowania mogą już ostrzyć zęby na ciekawe przepisy. Początkujący na stronie Kotlet.tv (www.kotlet.tv) znajdą zaś wideoporadniki i kulinarne abecadło. Menu główne serwisu zachęca nas m.in. do sprawdzenia nowych przepisów na znane i mniej znane potrawy, receptur na samodzielne pieczenie chleba, ABC gotowania, testów sprzętu kuchennego oraz aranżacji stołu. W serwisie znajdziemy również przegląd najciekawszych diet i książek o tematyce kulinarnej.

Najważniejszą część serwisu stanowią przepisy kulinarne. W katalogu możemy wyszukać najciekawsze pomysły na dania obiadowe, zupy, małe dania, ciasta i napoje. Prawie każdy z nich zawiera film instruktażowy, a także: zdjęcia, opisy potraw, czas na przygotowanie, składniki i poradnik "krok po kroku". Co ciekawe, bardzo aktywni w Kotlet.tv są sami internauci. Widzowie chętnie proszą o przepisy i chwalą się swoimi potrawami. Serwis ułatwia im to poprzez możliwość wgrywania na serwer własnych grafik.

Zobacz również:

  • Tańsze alternatywy urządzenia Thermomix
  • Lidl: urządzenia i akcesoria kuchenne - co warto kupić? [03.12.2021r.]

Podczas oglądania filmów w oczy rzuca się ich profesjonalne wykonanie (zupełnie jak w "prawdziwej" telewizji). Warto podkreślić też aktywność prowadzącej serwisu, która bierze udział w prawie każdej dyskusji swoich widzów o najnowszych przepisach. Miłym akcentem strony jest dział ABC gotowania, w którym zobaczyć można wideoporadniki o różnym poziomie trudności.

Strona jest pełna treści i chwilami kłopoty sprawiało nam zbyt wiele materiałów na jednej podstronie. Przykładowo, po wejściu do działu testów i recenzji sprzętu AGD, interesujące nas treści zajmowały tylko niewielką część ekranu (po lewej nadal widoczne były przepisy, a po prawej najnowsze filmy).

Stałym elementem Kotlet.tv są "Zabawy z Kotletem", w których do wygrania jest całe mnóstwo upominków. W takich zabawach chodzi najczęściej o przygotowanie i sfotografowanie swojej potrawy lub napisanie zabawnego przepisu w formie wiersza.

Zobacz też fanpage Kotlet.tv na Facebooku.