Kozackie sprzęty #8 - HTC One X testowany przez Sokoła

Zapraszamy do zapoznania się z nowym odcinkiem programu produkcji studia PC World pt. “Kozackie sprzęty"! W najnowszym odcinku Sokół będzie opowiadał Wam o zeszłorocznym flagowym modelu smartfona HTC, czyli One X.

Spis treści

HTC One X

Chociaż dwa tygodnie temu, jeszcze przed targami MWC, światu pokazany został topowy model nowej generacji, HTC One X nadal sprawuje się świetnie. Nawet rok po swojej rynkowej premierze radzi sobie bez zająknięcia ze wszystkimi aplikacjami i nawet najbardziej wymagającymi grami. Czy z tego powodu warto brać go pod uwagę wybierając nowy smartfon?

HTC One X cechuje świetny ekran o przekątnej 4.7 cala i imponującej rozdzielczości HD 720p. Przez wiele osób uznany jako górujący nad samsungowym Super Amoledem zastosowanym w Galaxy SIII. Na pokładzie tajwańskiego urządzenia znajduje się bardzo wydajny, czterordzeniowy układ Nvidia Tegra 3 wspomagany przez 1 GB pamięci RAM oraz aż 32 GB pamięci wewnętrznej.

Wady One X

A co można uznać za wady One X? Jedną jest z pewnoscią umieszczony z boku po lewej stronie slot microUSB służący do podłączania telefonu do komputera i ładowania akumulatora. Kolejną średni czas pracy na jednym ładowaniu, ale jest to bolączka praktycznie każdego topowego urządzenia mobilnego. Dość sporym rozczarowaniem jest też brak możliwości wymiany baterii na nową oraz nieobecność slotu na karty microSD.

HTC One X to nadal wysoka półka, ale jego cena w osttanich miesiącach pikowała ostro w dół. Dla wielu osób będzie on aż nadto wystarczającym sprzętem, a można go nabyć znacznie taniej niż tegoroczne highendowe modele. Użytkownicy mogą także liczyć na aktualizację systemu do tej samej wersji, która obecna jest na nowym flagowc HTC One.

W witrynie PC World znajdziecie natomiast pełny test smartfona HTC One X.

Zobacz także poprzednie odcinki, gdzie Sokół testuje Samsung Galaxy Camera oraz zdalnie sterowane samochody Platinet.