Krajobrazy z bitów - Vue 5

Gdyby Bóg miał teraz stworzyć świat, prawdopodobnie użyłby jednej z odmian programu Vue 5.

Już w grudniu ubiegłego roku firma e-on software przygotowała niespodziankę, łącząc w jednym pakiecie swój sztandarowy Vue 5 Esprit z dodatkowymi modułami do animacji (Mover 5), generowania roślinności (Botanica) i efektów oświetleniowych (LightTune). Całość uzupełniał DeepAccess, rozszerzenie ułatwiające zarządzanie obiektami i warstwami w scenie. Zestaw zaprezentowano pod nazwą Vue 5 Pro Studio. Te zabiegi marketingowe znalazły swoje wytłumaczenie w kontekście kolejnego pociągnięcia, wprowadzenia do sprzedaży pakietu Vue 5 Infinite.

Przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników wersja Vue 5 Infinite przyjemnie zaskakuje dużą liczbą innowacji. Najważniejszą jest technologia EcoSystem, odpowiedzialna za dystrybucję roślinności. Dzięki niej zyskujemy możliwości tworzenia całych ekosystemów z bogatą szatą roślinną, na dodatek reagującą na podmuchy wirtualnego wiatru. EcoSystem nadzoruje nawet najbardziej złożone sceny: pozwala kontrolować nie tylko rozmiary milionów roślin, ale także ich zabarwienie czy gęstość, która może przy tym automatycznie maleć w pobliżu sztucznych obiektów umieszczonych w scenie, np. budynków. Co więcej, zdefiniowane ekosystemy można wykorzystywać w innych projektach, a nawet miksować.

Vue 5 Infinite oferuje rozbudowany edytor materiałów, z biblioteką zawierającą 480 predefiniowanych ustawień. Warto odnotować obecność narzędzi do generowania tekstów 3D. Renderer jest już wieloprzebiegowy i pozwala osobno zapisywać cienie, odbicia, oświetlenie rozproszone, refrakcję itp. Wszystkie kanały i maski można eksportować w postaci plików PSD. Dodajmy do tego oświetlenie globalne, radiosity, obsługę HDRI, edytor rozbłysków soczewkowych, 150 ustawień atmosfery i możliwość kluczowania indywidualnych parametrów. Całość składa się na narzędzie zapewniające duży realizm generowanych scen.

Cena 399 USD (Pro Studio), 599 USD (Infinite)

Więcej: http://www.e-onsoftware.com


Zobacz również