Kraków już w Second Life. Wkrótce Warszawa, Gdańsk, Poznań...

Kolejne elektryzujące doniesienia z wirtualnego świata Second Life. Od pewnego czasu, w grze, można zwiedzać jedno z najciekawszych miast Polski, Kraków. Choć jak na razie odwzorowano jedynie najbardziej znane elementy miasta, to już wiadomo, że jest to zalążek większego projektu. Wystarczy powiedzieć, że w planach znajduje się również rekonstrukcja kolejnych miast Polski, w tym Warszawy, Gdańska, Poznania czy Wrocławia.

Póki co, użytkownikom Second Life udostępniony został Rynek Główny wraz z przyległymi do niego uliczkami. W mieście można przede wszystkim spacerować wzdłuż najważniejszych ulic.

Wkrótce jednak pojawi się więcej atrakcji - w tym możliwość zwiedzania zabytków, wejść do teatrów, muzeów, sklepów czy pubów. Pomysłodawcy planują również transmitować do świata Second Life realne wydarzenia (np. koncerty).

Co ciekawe, w planach znajduje się również udostępnienie podziemi znajdujących się pod płytą główną rynku. W rzeczywistości, będzie można je zwiedzać dopiero za kilka lat.

Pomysłodawcą projektu jest Zbigniew Woźnowski (w grze występuje jako Zbysioo Borchovski). Realizacją zajęła się krakowska agencja reklamowa Supremum Group. Wsparcia udziela m.in. Urząd Miasta Krakowa.

Autorzy projektu twierdzą, że prace nad projektem Second Krakow trwały od listopada ubiegłego roku. Najwięcej czasu pochłonęło znalezienie odpowiednich do wykonania projektu osób, a następnie przeszkolenie ich. Właściwe prace związane z przygotowaniem materiałów, planów czy teksturowaniem powierzchni zajęły około 3 miesięcy.

Po wakacjach, w Second Life pojawią się także inne polskie miasta: Second Wrocław, Second Łódź, Second Gdańsk, Second Warszawa, Second Poznań czy Second Katowice. Na przełomie września i października będzie można również zwiedzić Second Zakopane.

Obecnie nad projektem równolegle pracuje siedem zespołów. Każdy z nich składa się z pięciu osób - grafików i programistów. Stworzenie jednego miasta pochłania od 4 do 6 miesięcy.

Aby obejrzeć projekt Second Krakow bezpośrednio w Second Life, należy zainstalować grę na swoim komputerze, a następnie w okienku "search" wpisać "Second Krakow". Do zobaczenia na miejscu!

Więcej o Second Life:

Recenzja Second Life