Kraków na Majówkę - przewodnik od eBookpoint.pl oraz konkurs

Do weekendu majowego zostało jeszcze kilka dni, więc to sporo czasu aby zainstalować i przetestować nową aplikację od eBookpoint.pl. Jest to darmowy, wirtualny przewodnik po Krakowie, który przydać się może każdemu turyście odwiedzającemu to miasto. W ramach promocji aplikacji wydawca ebooków zaprasza także do konkursu.


Kraków na Majówkę - informacje o aplikacji

Kraków na Majówkę - informacje o aplikacji

Wirtualny przewodnik

Aplikację od eBookpoint.pl docenią z pewnością wszyscy turyści, którzy w ramach majowego weekendu zechcą odwiedzić Kraków. Jedną z funkcji przewodnika są mapy. Zamiast korzystać z rozwiązania od Google, które wymaga stałego połączenia z siecią, aplikacja Kraków na Majówkę udostępnia Mapy Offline. Lokalizacja odbywa się za pomocą wbudowanego modułu GPS. Bardziej interesujące są jednak opisane atrakcje - wyselekcjonowane i umieszczone w kategorie. W aplikacji znajduje się także kilkaset zdjęć zaproponowanych atrakcji oraz informacje o komunikacji miejskiej, punktach gastronomicznych i noclegach.

Konkurs

Oprócz zwiedzania miasta dzięki aplikacji można wziąć udział w grze, gdzie nagrodami są przewodniki Wydawnictwa Bezdroża. Zabawa polega na znalezieniu ukrytych w aplikacji liter i ułożenia z nich hasła, i trwa od jutra 25 kwietnia aż do końca maja. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej konkursu. Organizatorzy zapewniają, że nagroda dla uczestników jest gwarantowana.

Na naszych łamach publikowaliśmy w zeszłym roku wybrane rozdziały z książki “Android. Programowanie aplikacji na urządzenia przenośne" - zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Dostępność aplikacji

Aplikację można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play. Uwaga! Aplikacja zajmuje prawie 40 megabajtów, więc warto skorzystać z połączenia WiFi. Dostępna jest także na mobilne sprzęty Apple, takie jak smartfon iPhone oraz tablet iPad. Wybierając się w podróż warto się także zapoznać z naszym poradnikiem “Rozkłady jazdy - jakich aplikacji nie używać aby się nie spóźnić" - a planując podróż autostopem zdecydowanie warto sprawdzić aplikację Carpooling.