Krakowska policja gromi piratów

W miniony weekend krakowscy policjanci oraz celnicy przeprowadzili operację antypiracką. Podczas akcji zatrzymano 6 osób i zarekwirowano ponad cztery tysiące pirackich płyt z muzyką, filmami i oprogramowaniem.

Działania policji rozpoczęły się w sobotę. Pierwszym etapem było zatrzymanie trzech mieszkańców Krakowa w wieku od 22 do 25 lat, podejrzanych o nielegalne dystrybuowanie pirackich wydawnictw. Znaleziono przy nich 948 płyt z muzyką, filmami oraz oprogramowaniem. Następnym zatrzymanym był 35-letni krakowianin - w jego mieszkaniu znaleziono ponad 1,5 tys. nośników oraz sprzęt do kopiowania i okładki płyt.

Kolejnych zatrzymań dokonano w niedzielę - namierzono wtedy dwóch mężczyzn (w wieku 18 i 22 lata), handlujących pirackimi płytami. W ich samochodzie znaleziono 1,5 tys. płyt 1501 płyt DVD i CD-R z programami i grami komputerowymi.

Jak informują przedstawiciele krakowskiej policji, w czasie dwudniowej akcji łącznie 6 osób, które odpowiedzą przed sądem za nielegalne pozyskiwanie i rozpowszechnianie wydawnictw (grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności). Zabezpieczono także ponad 4 tysiące płyt z filmami, muzyką, grami i programami komputerowymi - ich wartość, szacowana wg wartości strat poniesionych przez legalnych producentów, wynosi ponad 300 tysięcy złotych.

Więcej informacji o antypirackich działaniach policji znaleźć można w artykule "Kiedy przyjdą przeszukać Twój dom...".